Turenscape خلاقیت را در قواعد چندرشته ای به وجود آورده و اجازه ایجاد منظرهایی که به لحاظ اکولوژیکی بی سابقه و به لحاظ فرهنگی قابل توجه هستند را می دهد.
هیچ داده ای یافت نشد

مشخصات مطلب

کلمه Turenscape از دو ترکیب دو کلمه چینی به وجود آمده است: Tu به معنی زمین و Ren به معنی مردم که با کلمه انگلیسی Scape ترکیب شده است تا کلمه ای را به وجود آورد که به معنی تعادل و هماهنگی بین مردم و زمین است. این فلسفه است که خلاقیت را در پشت قواعد چندرشته ای به وجود می آورد و اجازه می دهد که منظرهایی ایجاد شوند که هم به لحاظ اکولوژیکی بی سابقه و هم به لحاظ فرهنگی قابل توجه هستند. Turenscape بدون شک بسیار مورد توجه معماران منظر قرار گرفته و وقت آن است تا 10 پروژه موفق به لحاظ تکنولوژی در این زمینه را بشناسید.

باغهای شناور در پارک Yonging river در Taizhou
Turenscape از طریق استفاده از دو لایه، رویکرد طراحی این پارک کنار رودخانه را هدایت کرد؛ بازسازی یک ماتریکس و شبکه جدیدی از راهها و ایجاد یک ماتریس انسانی. ماتریکس طبیعی شامل برداشتن خاکریز بتنی رودخانه و تامین رویکردی اکولوژیکی برای کنترل سیل و مدیریت آبهای طوفان از طریق استفاده از زمینهای ساحلی اطراف رودخانه و ایجاد یک تالاب هیجان انگیز به موازات رودخانه است. سپس آنها یک باغ انسانی شناور ایجاد کردند که به توریستها و مردم محلی اجازه دسترسی می دهد و ارتباط شهری بین شهر و رودخانه برقرار می کند.

پروژه های اکولوژیکی برتر Turenscape

پارک روبان قرمز، شهر Qinhuangdao
پارک روبان قرمز به دلیل استفاده نمایشی از یک عنصر منحنی در محلهای نشستن، نورپردازی و راههای پیاده، یکی از مشهورترین پروژه های Turenscape است. این عنصر به بازدیدکنندگان اجازه می دهد که به همه قسمتهای پارک 20 هکتاری دسترسی داشته باشند بدون آنکه بر روی سیستم گیاهان و رودخانه تاثیر بگذارند. این پروژه همچنین مثال خوبی برای زیرساختهای اکولوژیکی است زیرا فرآیندهایی مانند مدیریت آبهای طوفان، تنوع زیستی و شبکه های سبز با طراحی پارک عجین شده اند.

پروژه های اکولوژیکی برتر Turenscape

پارک Quzhou luming در Quzhou
این پارک رویکرد خاص Turenscape در قبال فضاهای عمومی با ترکیب کشاورزی و پارک شهری نشان می دهد. این پارک فضایی را برای جمع شدن، تجربه کردن و تفریح کردن مردم فراهم کرده و در عین حال برای کشاورزی شهری نیز فضایی به وجود آورده است. علاوه بر اینها نیاز به حفظ توپوگرافی تپه های شنی سرخ و اطمینان از آسیب ندیدن آنها بر اثر طوفان نیز وجود داشت. نتیجه آن یک پارک چند لایه شامل مسیرهای پیاده و پاویلیون هایی است که مردم را با منظر دائماً در حال تغییر شامل گیاهان و ویژگیهایی جغرافیایی در تماس نگه می دارد.

پروژه های اکولوژیکی برتر Turenscape

مسیر سبز  Qianan Sanlihe در Qianan
مسیر سبز Qianan Sanlihe، به دلیل غفلت و آلوده شدن توسط آشغالها و فاضلاب شهری، مسیری لذتبخش برای ساکنین نبود. Turenscape، از طریق مدیریت آلودگیها و پاکسازی سایت از آنها، این منظر را به مسیر پیاده و دوچرخه سبز تبدیل کرد. کانال بتنی رودخانه از بین رفت و جای آن را سیستم آبی با درختان جزیره ای زیبا قرار گرفتند. عناصر هنری در طول مسیر آن را جذاب تر کرده و به مسیرهای پیاده اجازه ارتباط نقاط مختلف در عین حفظ سیستمهای اکولوژیکی را می دهد.

پروژه های اکولوژیکی برتر Turenscape

پارک آب طوفان Qunli در شهر Haerbin
تالاب Qunli از هر چهارطرف توسط راهها و توسعه های شهری محاط شده است که باعث آلوده شده آبهای حاصل از طوفان شده است. این مسئله با طراحی هوشمندانه Turenscape حل شده؛ به گونه ای که حلقه درونی باتلاق دست نخورده باقی می ماند و شعاع بیرونی باتلاق که مملو از چاله ها و گل است، آب طوفان را تمیز می کند. علاوه بر اینها شبکه ای از راهها طراحی شد که مردم را به داخل پارک دعوت می کرد و یک مسیر پلکانی با سکو دید که منظری زیبا بدون مزاحمت برای موجودات باتلاق به کاربران ارائه می دهد.

پروژه های اکولوژیکی برتر Turenscape

پارک Yanweizhou در شهر Jinhua
پارک Yanweizhou  در دهانه 3 رود واقع شده است. این نکته تاثیر مهمی در رویکرد اکولوژیکی طراحی دارد. علاوه بر این نیاز به برقراری ارتباط فیزیکی در پارک، از طریق طراحی یک پل پیاده بر روی پارک برطرف شده است. این پل به آنها اجازه داد تا اکوسیستم تالاب را حفظ کنند و بدون آنکه دسترسی مراجعه کنندگان را محدود کنند؛ پارکی شناور داشته باشند.

پروژه های اکولوژیکی برتر Turenscape

پارک کارخانه کشتی سازی Zhongshan
سایت 11 هکتاری، کارخانه کشتی سازی متروکه ای بود که بین رودخانه Oijang و شهر واقع شده بود. بدین ترتیب طراحی از طریق آوردن آب به داخل پارک و به وجود آوردن فضای سبز عمومی، ارتباطی بین فضای طبیعی و انسان ساخت ایجاد کرد. تاسیسات موجود کارخانه کشتی سازی در طول طراحی مورد استفاده قرار گرفتند و شبکه ای هوشمندانه از پلها در سطوح مختلف، سطوح نوسان دار آب را با هم تطبیق می دهد.

پروژه های اکولوژیکی برتر Turenscape

پارک تالابی Qiaoyuan در Tianjin
رویکرد Turenscape نسبت به این پروژه استقبال از ذات نامنظم طبیعت و تغییر محدوده تیراندازی و زاغه نشین مسطح به فضای عمومی مجسمه مانند بوده است. اینجا طراحان گودالها و تالابهایی را درست کردند تا آب را تمیز کند و در حالی که شبکه ای از راهها بین این تکه های زمینهای کشت شده، بافته شده اند، سکونتگاهی طبیعی به وجود آورد.

پروژه های اکولوژیکی برتر Turenscape

پارک Houtan شانگهای
این سایت به این علت که قبلاً آلوده شده بود، تا قبل از مداخلات Turenscape جنبه ای منفی برای شهر بود. طراحی آنها سایت صنعتی brownfield را به مکانی امن و زیبا تبدیل کرد که آب آن تمیز است و از طغیان رود جلوگیری می کند. با استفاده از استراتژی سیستم تالاب مانند، Turenscape یک پارک عملکردی به وجود آورد که سرمایه تفریحی و اکولوژیکی ارزشمندی برای شانگهای شده است.
پروژه های اکولوژیکی برتر Turenscapeپارک تالاب Minghu  در شهر liupanshui
در این سایت، Turenscape یک سایت شهری مخروبه را به پارک اکولوژیکی و احیاء کننده تبدیل کرده است. آنها از طریق ترکیب جریانات، تالابها و زمینهای موجود با سیستم مدیریت آب طوفان و پاکسازی آن، مجموعه ای از گودالها و تالابها را تشکیل دادند که آب را تصفیه می کند. علاوه بر این، شبکه ای از فضاهای عمومی، پلهای نمادین رنگین کمانی هستند که به بازدیدکنندگان اجازه دسترسی به بخش مرکزی تالاب را می دهد.

پروژه های اکولوژیکی برتر Turenscape

منبع: +

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *