معمارمنظر
جستجو
Close this search box.

آرشیو مصاحبه

ریچارد میر (Richard Meier)، معماری که «کمیسیون قرن» (Commission of the century) و گروه «پنج معمار نیویورکی» را تاسیس کرد، در کارنامه حرفه‌ای خود کار با سازه ‌های اولیه را دارد که مقیاسهای متفاوتی را از خانه داگلاس در دریاچه میشیگان تا طرح گسترده مرکز گتی در لس آنجلس را در بر می ‌گیرد.
گروه WOHA که ایده طراحی آنها تراکم بالای شهری است، یکی از مهمترین معماران سنگاپور هستند. آنها اعتقاد دارند برای حفظ طبیعت باید آنرا با محیط مصنوع تلفیق کرد.
مصاحبه کاری تجربه دلهره آوری است. در این مطلب نکات مهم برای فارغ التحصیلان معماری منظر جهت موفقیت در مصاحبه کاری این رشته سخت و رقابتی امروزی آمده است.
جین گانگ به عنوان طراح آسمانخراشهای ستودنی و ساختمانهای کوچک مقیاس و حساس مطرح است. او با محبوبیت پروژه برج آبی به عنوان معمار برتر شیکاگو معرفی شده است.
هرتزوگ معتقد است که ما بیش از همه باید بر این سیستم مضحک نمایش غرورملی که درغرفه ها ارائه می‌شود چیره شویم. تاکید باید بر محتوا باشد نه بر جارزنی معمارانه.
در طراحی کامان گراوند المانها به گونه ای طراحی و جانمایی شده اند تا آرامش، انرژی مثبت و شادابی را القا کنند و روند بهبودی با پشتوانه هنر صورت بگیرد.
دكتر سید امیر منصوری دارای دکتری معماری منظر از دانشگاه لاویلت و دكترای تاریخ معماری از دانشگاه سوربن فرانسه و موسس رشته معماری منظر در دانشگاه تهران است.
در این مصاحبه که با دنیل روهر استاد دانشگاه UBC کانادا طی سفر او به ایران صورت گرفته، نظر وی در خصوص معماری منظر و حوزه های کاری آن مطرح شده است.
این مطلب به مصاحبه با مهندس مهدی شیبانی، استاد دانشگاه شهید بهشتی، اختصاص دارد که در آن سطوح مختلف رشته منظر و فعالیت حرفه ای آن را تشریح می کند.