معمارمنظر
جستجو
Close this search box.

دوست و همکار گرامی؛

سایت «معمار منظر» با هدف ارتقای سطح دانش عمومی در حوزه معماری منظر و منظر شهری به انتشار مطلب می پردازد. برای آشنایی بیشتر با اهداف این مجموعه می توانید به صفحه درباره ما مراجعه کنید.
چنانچه تمایل دارید به مجموعه همکاران سایت بپیوندید موقعیت های زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

1- بخش ترجمه: اگر تسلط کافی به زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری دارید و از نثر فارسی روانی برخوردارید می توانید به جمع مترجمان سایت ملحق شوید. نمونه هایی از ترجمه همکاران سایت را در اینجا می توانید ببینید. برای درخواست همکاری کافی است با دبیر بخش ترجمه مکاتبه کنید و از توانمندی خودتان و میزان زمانی که می توانید به این کار اختصاص دهید یک شرح کوتاه بنویسید(ارتباط با مسئول بخش ترجمه).

2- بخش نقد: چنانچه نگاه حساس و نکته بین نسبت به محیط پیرامون خود دارید توصیه می کنیم که یادداشت های خود را با ما به اشتراک بگذارید. در این بخش، یادداشت های کوتاه و یا بلند شما در خصوص موضوعات منظر،‌ شهر و معماری منتشر می شود. برای آشنایی بیشتر می توانید یک نمونه از نقد را اینجا ببینید و یا با دبیر بخش نقد تماس بگیرید. (ارتباط با مسئول بخش نقد)

3- بخش مقالات: سایت های اینترنتی غالبا سکوی خوبی برای شروع نگارش مقاله برای دانشجویان هستند. اگر قصد دارید که مقاله علمی-پژوهشی نیز بنویسید برای شروع بهتر است در ابتدا چند مقاله کوتاه به صورت اینترنتی منتشر کنید و سپس با تجربه کافی اقدام به نگارش مقاله علمی-پژوهشی نمایید. سایت معمار منظر این امکان را فراهم کرده است که مقالات درسی خود را در فضای مجازی منتشر کنید. نمونه ای از مقالات تالیفی را می توانید در اینجا ببینید. شما نیز می توانید مقالات خود را به آدرس landscaper.ir [@] gmail . com ارسال کنید تا پس از بررسی در هیات تحریریه در نوبت انتشار قرار گیرند.

4- بخش فوتوکامنت: کسانی که علاقه مند ثبت پدیده های حوزه معماری، منظر و شهر به صورت عکس هستند می توانند با این سرویس همکاری کنند. این بخش به ارائه عکس هایی می پردازد که نکته ای را برجسته کرده اند: خواه مثبت، خواه منفی. به همراه هر تصویر یک توضیح کوتاه نیز ضمیمه می شود. نگاه نقادانه به محیط برای همکاری در این بخش ضروری است. نمونه یک تصویر منتشر شده در فوتوکامنت را می توانید در اینجا ببینید. (ارتباط با مسئول بخش فوتوکامنت)

5- بخش کتابخوانی و خلاصه نویسی: از علاقمندان به كتابخواني و افراد توانمند در زمينه خلاصه نويسي دعوت مي شود با همكاري در اين بخش دستاوردهاي خود را جهت ارتقاي سطح علمي، ایجاد تنوع در مطالب علمی – تخصصی و سهولت دسترسی به خلاصه كتب معتبر جهت استفاده جامعه منظرين كشور، در اختيار دانشجويان و فارغ التحصيلان منظر قرار دهند. علاقه مندان می توانند با معرفی کتابهای مفید و مطالعه کتابهای پیشنهادی و خلاصه برداری از آنها مطابق با چارچوب موردنظر سایت در این بخش فعالیت نمایند. نمونه یک خلاصه کتاب را می توانید در اینجا ببینید. (ارتباط با مسئول بخش کتابخوانی و خلاصه نویسی)

6- بخش سینما و منظر: اين بخش به معرفي و نقد فيلمها و مستندهايي مي پردازد كه گوشه اي از دغدغه جامعه منظرين كشور را مطرح كند و با نقد يا معرفي آن ذهن خوانندگان به چالش کشیده شود. علاقه مندان می توانند با معرفی آثار مفید و تماشاي نمونه هاي معرفي شده و نگارش متني مبني بر معرفي يا نقد اثر مربوطه در این بخش فعالیت نمایند و جامعه منظرين كشور را از آخرين و بهترين فيلمهاي ساخته شده آگاه كرده و در ايجاد تلنگري در اذهان قشر تحصيلكرده و يا عموم، جهت پيشبرد اهداف منظرين نقشي موثر ايفا كنند. نمونه یک مطلب در حوزه سینما و منظر را می توانید در اینجا ببینید. (ارتباط با مسئول بخش سینما و منظر)

7- بخش گزیده پژوهش: این بخش چکیده ای مختصر و مفید از مقالات علمی پژوهشی خارجی و داخلی در رابطه با حقایق منظر در زمینه های مختلف محیطی، اقتصادی، اجتماعی و … در اختیار کاربران سایت قرار می دهد که قابل استناد بوده و می تواند آغازگر پژوهشی دیگر باشد. در صورت تمایل به همکاری در این بخش می توانید از طریق یکی از روشهای ترجمه یا تهیه گزیده مقالات معتبر لاتین و فارسی در سطح بین المللی، با استفاده از مقالات معتبری که از طریق تحریریه سایت در اختیار شما قرار خواهد گرفت با این بخش همکاری نمایید. نمونه یک گزیده پژوهش را می توانید در اینجا ببینید. (ارتباط با مسئول بخش گزیده پژوهش)

برای سوالات بیشتر می توانید مستقیما از طریق صفحه تماس با ما اقدام کنید.

مدیر نیروی انسانی سایت «معمار منظر»