معمارمنظر
جستجو
Close this search box.

آرشیو گزیده پژوهش

تالابهای ساحلی، سالانه به صورت میانگین به ازای هر کیلومتر مربع وسعت، مانع از هدر رفت حدود 1.8 میلیون دلار بابت خسارت وارده بر املاک می شوند.
مطالعه در شمال شرق چین حاکی از آن است که حضور در مدرسه با سبزینگی بالا تاثیرات مفیدی بر فشار خون دانش آموزان چاق یا آنهایی که اضافه وزن دارند، داشته است.
مطالعه در شهرهای اروپایی نشان می دهد که چنانچه زیرساخت کافی فراهم شود و از هر 4 شهروند، یک نفر از دوچرخه استفاده نماید، می توان از مرگ زودرس جلوگیری کرد.
مطالعه مدارس در ایالت واشنگتن نشان داد که ارتباط مثبتی بین سبزینگی مدارس و موفقیتهای تحصیلی دانش آموزان وجود دارد و فضای سبز باعث بهبود تحصیل می شود.
مطالعه ای در فیلادلفیا حاکی از آن است که اقدامات صورت گرفته از قبیل "پاکسازی محیط" و ایجاد "فضای سبز" در زمین خالی منجر به کاهش 41.5 درصدی افسردگی شده است.
مطابق با تحقیقی در بوستون، عابران پیاده و دوچرخه سوران احساس می کنند که حضور درختان و بوته ها باعث ایجاد حس خنکی شده و کمتر در معرض آلودگی قرار می گیرند.
یک پژوهش در 12 ایالت آمریکا نشانگر آن است که حضور تالابهای ساحلی در طول طوفان سندی در سال 2012 از 625 میلیون دلار خسارت ناشی از سیل جلوگیری کرده است.
مدت زمان بازی بچه ها در مکانهایی در بیرون از خانه به طور موثری با فعالیتهای جمعی، برقراری ارتباط و مهارتهای اجتماعی آنها رابطه دارد.
مطالعه رفتار کودکان قبل و بعد از تبدیل زمین قدیمی به زمین بازی با منظر طبیعی نشانگر افزایش دو برابری زمان بازی پس از افزودن نهر آب، گلها، صخره ها و ... است.
دید به منظر طبیعی گیاهان و رنگ سبز آنها منجر به افزایش خلاقیت بصری دانش آموزان در کلاس به میزان 19.7 درصد می شود.
پاکسازی کم هزینه محیط و ایجاد فضای سبز در زمینهای خالی سبب کاهش 29 درصدی اعمال خشونت آمیز با سلاح گرم و 13.3 درصدی در جرم و جنایت در محلات زیر خط فقر شده است.
مطابق با یک مطالعه در برلین، دید از پنجره خانه که با درصد بالایی از سبزینگی و تنوع گونه های گیاهی همراه باشد، با کاهش سطح استرس ساکنان در ارتباط است.