نیل با بیش از ۶۸۰۰ کیلومتر، بلندترین رود در آفریقا است و برای قرنها، طولانی ترین رود جهان محسوب می شد. این رود که در شمال شرقی آفریقا واقع شده از ۱۱ کشور می‌گذرد و دو شاخه  اصلی دارد؛ نیل سفید که از اوگاندا و کنیا سرچشمه گرفته و به خاطر رنگ گچی مواد رسوبی موجود در آبهای آن به این نام خوانده می شود و نیل آبی که از اتیوپی آغاز شده و منبع بخش بزرگی از آب رودخانه است.
Ancient Nile Museum Design Competitionهدف از این رقابت – که مجری برگزاری آن گروه Arquideas است – و طراحی موزه نیل باستان در مصر توسط دانشجویان معماری و معماران جوان، خلق موزه ای است که بازدیدکنندگان را در نیل باستان غوطه ور سازد و به تجربه ای اساسی برای گردشگرانی تبدیل شود که تمایل دارند چگونگی شکوفایی تمدن مصری را درک کنند.
فضای پیشنهادی با توجه به موقعیت ممتاز خود برای بازدیدکنندگان رودخانه به توقفگاهی حتمی و مقدمه ای بر تاریخ، اسطوره شناسی و بناهای تاریخی قرار گرفته در این منطقه، تبدیل خواهد شد. یک کانون جهانی گردشگری که قادر به انتقال اهمیت نیل باستان به تاریخ بشریت است. این موزه یک فضای نمایشگاهی را فراهم خواهد کرد که مرجعی برای نیل است و با منظر تلفیق شده و تجربه ای منحصربفرد به بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

جوایز

جوایز زیر به طرح های پیشنهادی که به بهترین وجه هدف رقابت را برآورده سازند، اعطا می شود:

  • رتبه اول: ۳.۷۵۰ یورو (معادل ۱۶.۵۰۰.۰۰۰ تومان) + یک سال اشتراک رایگان مجله El Croquis  + یک سال اشتراک رایگان مجله  AV Proyectos + یک سال اشتراک رایگان مجله WA Wettbewerbe Aktuell + انتشار دیجیتال در وبسایت Plataforma Arquitectura + انتشار دیجیتال در وبسایت WA Wettbewerbe Aktuell + انتشار دیجیتال در مجله AAAA. برنده یا اعضای تیم برنده در رقابت معماری بعدی از اعضای هیئت داوران خواهند بود.
  • رتبه دوم: ۱.۵۰۰ یورو (معادل ۶.۶۰۰.۰۰۰ تومان) + یک سال اشتراک رایگان مجله El Croquis + یک سال اشتراک رایگان مجله AV Proyectos  + یک سال اشتراک رایگان مجله WA Wettbewerbe Aktuell + انتشار دیجیتال در وبسایت  Plataforma Arquitectura+ انتشار دیجیتال در وبسایت Arquitectura Viva + انتشار دیجیتال در وبسایت WA Wettbewerbe Aktuell + انتشار دیجیتال در مجله AAAA.
  • رتبه سوم: ۶۲۵ یورو (معادل ۲.۷۵۰.۰۰۰ تومان) + یک سال اشتراک رایگان مجله El Croquis + یک سال اشتراک رایگان مجله AV Proyectos + یک سال اشتراک رایگان مجله WA Wettbewerbe Aktuell + انتشار دیجیتال در وبسایت Plataforma Arquitectura + انتشار دیجیتال در وبسایت Arquitectura Viva + انتشار دیجیتال در وبسایت WA Wettbewerbe Aktuell + انتشار دیجیتال در مجله AAAA.
  • جایزه ویژه Arquideas: جایزه ویژه Arquideas به مبلغ ۵۰۰ یورو (معادل ۲.۲۰۰.۰۰۰) به طرح برگزیده ی  آرای کاربران مجمع Arquideas تعلق خواهد گرفت. این طرح از میان برندگان، طرح های شایسته ی تقدیر و پروژه های نهایی انتخاب خواهد شد.
  • طرحهای شایسته تقدیر: حداکثر ۵ لوح افتخار به جذاب ترین طرح ها از نظر کیفیت معماری اعطا خواهد شد و همچنین جوایزی بدین قرار به آن ها تعلق خواهد گرفت: انتشار دیجیتال در وبسایت Plataforma Arquitectura + انتشار دیجیتال در وبسایت Arquitectura Viva + انتشار دیجیتال در وبسایت WA Wettbewerbe Aktuell + انتشار دیجیتال در مجله AAAA.
شرایط شرکت در مسابقه:

هزینه ثبت نام: هزینه ثبت نام فردی: ۷۵ یورو (۳۳۰.۰۰۰ تومان) و هزینه ثبت نام تیمی (از ۲ تا ۴ عضو): ۱۰۰ یورو (۴۴۰.۰۰۰ تومان)
مهلت ثبت نام: از ۱ جولای تا ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۷ (۱۰ تیر تا ۳۱ شهریور ۱۳۹۶)
مهلت ارسال طرح: ۶ اکتبر ۲۰۱۷ (۱۴ مهر ۱۳۹۶)
اعلام نتایج: ۱ دسامبر ۲۰۱۷ (۱۰ آذر ۱۳۹۶)

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سایت و نحوه ارائه طرح می توانید به وبسایت مسابقه مراجعه کنید.

منبع: +

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید