جستجو
Close this search box.

واکنش معماری منظر به بی خانمانی و سرپناه در پاندمی

بی خانمان ها از آسیب پذیرترین گروهها هستند و شیوع پاندمی، جمعیت شهری؛ به ویژه آنهایی که درگیر بی خانمانی هستند را در شرایط نامطلوبی قرار می دهد.
پنجمین نشست تجربیات حرفه ای یک معمارمنظر با دعوت از آقای رسول قدوسی، معمارمنظر فعال در کانادا در تاریخ 11 اسفند 1401 به صورت آنلاین برگزار شد.
تالابهای ساحلی، سالانه به صورت میانگین به ازای هر کیلومتر مربع وسعت، مانع از هدر رفت حدود 1.8 میلیون دلار بابت خسارت وارده بر املاک می شوند.
مرمت باستان شناختی و طراحی منظر محوطه باستانی فروم امپراطوری رم در خلیج رز واقع در اسپانیا یکی از مهمترین فضاهای داخل شهر رومی را بازیابی نموده است.
من علاقه مند هستم که فضاهای طراحی شده بتوانند بر اکولوژی، محیط زیست، مردم و توسعه اقتصادی ارزشی بیفزایند و افراد را وادار به تخیل کنند. جیمز کرنر - معمارمنظر
ساحل شمالی رودخانه به نام Vernissaranta (روغن بذر کتان =Vernissa) قسمتهای مختلف سایت کارخانه قدیمی روغن بذر کتان را به هم متصل می کند.
باغ رزا لوکزامبورگ یک فضای راه آهن فعال است که از یک زمین بایر شهری به یک دالان سبز تبدیل شده و نمونه بارزی از ترکیب حساسیت های معماری و پایداری است.
مطالعه در شمال شرق چین حاکی از آن است که حضور در مدرسه با سبزینگی بالا تاثیرات مفیدی بر فشار خون دانش آموزان چاق یا آنهایی که اضافه وزن دارند، داشته است.
باغها، فضاهای شهری و پروژه های توسعه مجدد زمین در حال تغییر روش استفاده از گابیون هستند و از آنها برای ساخت دیوار، ستون، نیمکتها، جداسازی و ... استفاده می کنند.
طرح تجدید حیات منطقه نظامی سابق به عنوان فضای بازی و پارک عمومی، علاوه بر تشویق حرکت عابر پیاده و کنترل ترافیک سواره، بر ارائه دید وسیع به ناظر نیز تاکید دارد.
وقتی روی یک سایت یا مکانی خاص متمرکز می شوم که قصد طراحی برای آن را دارم، سعی می کنم لایه ها، فرم، تاریخچه و ویژگیهای حسی آنرا بررسی کنم. پیتر زومتور - معمار
در طرح منظر پروژه مرکز فرهنگی ستاره سپیده دم، اعضای جامعه بومی محلی و دیگر نهادها، گونه های مهاجم گیاهی را جمع آوری و با گیاهان بومی جایگزین کرده اند.