مجتمع آلفرد تابمن، ساختمان آزمایشگاهی را برای دانشگاه فنی لارنس در میشیگان و امکانات پیشرفته ای را برای رشته های مهندسی رباتیک، مهندس پزشکی، علوم زیستی و برنامه های مرتبط فراهم می کند. طراحی ساختمان به گونه ای تکامل یافته تا قابلیت اتصال بین مهندسی و رشته های مختلف را دارا باشد؛ رشته هایی که پیش از این در ساختمانهای جداگانه ای قرار داشته اند. همچنین این ساختمان به منظور افزایش فرصت توسعه در نواحی موجود و آینده از اطراف دانشگاه طراحی شده است.

مجتمع تابمن که در میان ساختمانهای اولیه ساخته شده است، تلاشی برای گسترش و نوسازی عمده مجموعه دانشگاهی است که به مناطق جدید پردیس، ساختمانها و امکانات دیگر برای خدمت به دانشجویان در حال رشد دانشگاه، اضافه خواهد شد. فضای انعطاف پذیر میانی به عنوان قلب مجتمع تابمن، یک سالن گسترده است که قابل تنظیم برای برگزاری بحثهای غیر رسمی، جلسات نقد و سخنرانی است. پوشش شیشه ای، نور را وارد این فضا می کند.
فراتر از اضافه کردن فضاهای مشترک انعطاف پذیر و امکانات آزمایشگاهی، فرصتهایی برای استفاده از شکل ساختمان جهت ایجاد یک محور جدید وجود داشت که ارتباط بین ساختمانهای موجود در دانشگاه و مناطق آتی را به عنوان یک پل بالا ببرد. فرم کشیده پل باعث افزایش حضور و نمایش دانشگاه از جاده اصلی مجاور می شود.
این مجموعه به وسیله یک پل به ساختمانهای مجاور متصل شده است. یک ورودی جدید و بزرگ با نفوذ کره در حال گردش به ساختمان ایجاد شده است. یک پاگرد اصلی و این ورودی یک مکان برای حیاط دانشگاه خلق می کنند.
برای اطلاعات بیشتر و دیدن تصاویر این پروژه به لینک زیر مراجعه کنید:

∴ لینک متن کامل خبر ∴

مطلب قبلیحفظ و باز زنده سازی منظر توسط مردم
مطلب بعدیادوارد رِلف
دانشجوی کارشناسی ارشد معماری موسسه آموزش عالی آ.ب.آ آبیک

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید