معمارمنظر
جستجو
Close this search box.

حذف آلاینده ها از آب از طریق فیلتر طبیعی

تحقیقی 9 ساله نشان می دهد که باغهای بارانی با فیلترکردن طبیعی، آلاینده ارتوفسفات آب باران حذف می کنند. در طول تحقیقِ، روند حذف آلاینده ها ثابت بوده است.
هیچ داده ای یافت نشد

مشخصات مطلب


حذف آلاینده ها از آب از طریق فیلتر طبیعیتحقیقی 9 ساله حاکی از آن است که «باغ های بارانی» از طریق فیلترکردن طبیعی، آلاینده ارتوفسفات را از آب باران حذف می نماید. میزان متوسط تمرکز ارتوفسفات از 0.21-0.25 میلی گرم بر لیتر در آب ساکن تا 0.03 میلی گرم بر لیتر در آب جاری کاهش یافته است. در طول این تحقیقِ 9 ساله، روند حذف آلاینده ها ثابت باقی مانده است.
ارتوفسفات یکی از انواع ترکیبات فسفر و همچنین یکی از مهمترین آلاینده ها است که می تواند باعث افزایش رشد جلبک ها و در نتیجه کاهش اکسیژن و مرگ بیولوژیک آب و غیر قابل استفاده نمودن آن در موارد مختلف مصرف شود.

گردآوری و ارائه: شیوا افشاری


Source: Komlos, John, and Robert G. Traver. (2012). “Long-Term Orthophosphate Removal in a Field-Scale Storm-Water Bioinfiltration Rain Garden.” J. Environ. Eng., 138(10), 991–998


با دریافت فایل ارجاع دهی، از طریق نرم افزار Endnote اطلاعات مربوط به ارجاع در متن مقاله (Citation) و درج در فهرست منابع (Bibliography) در اختیار شما خواهد بود. برای آشنایی با نحوه ورود منبع و استفاده از آن با برنامه Endnote در محیط Word به صفحه راهنما مراجعه کنید.

فایل Endnote

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *