نخستین دوره جایزه طراحی معماری هلما (HELMA ©) پروژه‌ای است که توسط گروه بین المللی بلسم (Balsam International) و با حمایت تیم برنامه ریزی و هماهنگی هلما برگزار می‌شود. عنوان نخستین دوره رقابت هلما “جایزه طراحی معماری در حوزه امکانات ورزشی” نام دارد. هلما یک رقابت معماری جهانی است که معماران و طراحان را از کشورهای گوناگون و همچنین کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC) گردهم می‌آورد تا با استفاده از طرحهای بدیع معمارانه و راه حلهای نوآورانه با امکان بهبود کیفیت امکانات ورزشی کویت به چالشهای فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و چالشهای زیست محیطی مربوط به صنعت ورزش در کویت پاسخ دهند.
شرکت در این رقابت برای دانشجویان، دانش آموختگان تازه کار و مبتدیان حرفه طراحی و معماری آزاد است. خواسته مسابقه، یک مجموعه چند منظوره ورزشی است که تا حد زیادی از فناوریهای جدید و راه حلها وتکنیکهای سازه ای نوآورانه بهره گیرد، به نحوی که به نمادی برای ورزشهایی که پشتیبانی می‌کنند، تبدیل شوند.
نام هلما نشان دهنده معماری باستانی کویت است که شاخصه اصلی آن، پیوند قوی آن با مصالح ساختمانی بومی از جمله سنگ لاشه پوشیده با لایه ضخیمی از گل، آجر خشتی و سنگ کورا دانسته می شود. این نام همچنین تکنیکهای اثرگذار ساختمانی در ساخت دیوار، زیبایی شناسی نما و در و پنجره را منعکس می کند. هلما تلاش دارد تا شکاف بین معماری باستانی و معاصر را با هدف تعامل با بوم شناختی مواد و مصالح، فرهنگ و اجتماع شهر کویت پر کند.
نخستین دوره جایزه طراحی معماری هلما در حوزه امکانات ورزشیهلما پلت فرمی را برای ارائه طرحهای پیشنهادی شرکت کنندگان در دو دسته اصلی از امکانات رشته های ورزشی مختلف در اختیار آنان قرار می‌دهد:

  • طراحی ورزشگاه و استادیوم
  • طراحی امکانات مربوط به آموزش ورزشهای عمومی به اعضای جامعه

در مجموع مبلغی برابر با 30.000 دینار کویتی (در حدود 370.000.000 تومان) به طرحهای برگزیده تعلق می گیرد. مهلت ثبت نام در مسابقه 15 اکتبر 2017 برابر با 23 مهر 1396 تا ساعت 18:54 است. همچنین مهلت ارسال آثار نیز 24 دسامبر 2017 برابر با 3 دی 1396 تا ساعت 18:54 خواهد بود. گردهمایی و داوری اثار در کشور کویت برگزار خواهد شد. شرکت در این مسابقه رایگان بوده و برای اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس وبسایت آن مراجعه نمایید.

مطلب قبلیپارک ملت به مثابه تفرجگاهی در کنار هیاهوی خیابان ولیعصر
مطلب بعدیمیدان اینداتچو در اسپانیا مردم را گردهم می ‌آورد
دانشجوی کارشناسی ارشد معماری منظر دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید