معمارمنظر
جستجو
Close this search box.

آرشیو باغسازی

داستان سه لبخند در باغ تایگر گلن، داستان تجربیات سه مردی را نشان می دهد که برتفاوتهای فرقه‌ای خود برای به دست آوردن یک وحدت و دوستی غلبه می‌کنند.
در این مطلب به بررسی برخی از اصول کلیدی در طراحی باغ های زیبا پرداخته خواهد شد که به شما ایده می دهد که در مرحله برنامه ریزی بایستی بر روی چه نکاتی تمرکز کنید.
باغهای شیراز به دلیل سرسبز و خوش آب و هوا بودن شیراز، دارای قدمتی طولانی بوده و باغسازی از دوره هخامنشیان تا سالهای اخیر همواره در شیراز رواج داشته ­است.
بهترین قسمت باغ سنگی از زباله های خانگی ساخته شده که دنیای فانتزی به سبک هالیوود از مجسمه ها به شکل معابد، قصرها، شاهان و ملکه ها و ... را به وجود آورده است.
یک طرح کاشت حرفه ای، اصولی از پروژه را که مورد تأکید است، برجسته می سازد. پروژه های معرفی شده در این مطلب با کاربردی بی نظیر از طراحی کاشت ساخته شده اند.
مناظر باغها در اشکال زيادى طراحى شده اند كه حالات و احساسات خاصی را برانگیزند. این مطلب به بررسی پنج باغ تفریحی شگفت انگيز در سراسر جهان مي پردازد.
حس قدرت نمایی صفویان برای بجا گذاشتن اثر خود، حتی در جنگل، انگیزه اصلی برای شکل گیری باغ عباس آباد بهشهر بوده تا حدی که بر ملاحظات اقلیمی نیز غلبه کرده است.
باغهای روسی در شهرهای مسکو و سن پترزبورگ نقشی کلیدی را ایفا می کند، به گونه ای که مراکز مهم حکومتی و نیایشگاه ها در درون باغها یا همجواری آنها قرار دارند.