پروژه های معرفی شده در این مطلب، نمونه هایی از معماری منظر هستند که دانشجویان باید درباره آنها بدانند. آنها چیزی بیش از زیبایی صرف را به نمایش می گذارند.
هیچ داده ای یافت نشد

مشخصات مطلب

هر کسی که دانشجوی معمار منظر بوده یا هست، ارزش کاوش در پروژه های قدیم و جدید را برای دو مفهوم ایده های طراحی و الهام گرفتن از آنها می داند. پروژه های معرفی شده در این مطلب، نمونه هایی باور نکردنی از معماری منظر هستند که هر دانشجوی منظری باید درباره آنها بداند. این پروژه ها چیزی بیشتر از زیبایی صرف را به نمایش می گذارند و مرزهای اینکه معماری منظر چیست و چه می تواند باشد را جا به جا می کنند.

پارک منظرین Duisburg Nord

این پارک به عنوان مثالی از احیاء و استفاده مجدد از مناظر پساصنعتی در نظر گرفته شده است. طراحان با احترام بر سطح بالای موجود و از طریق افزایش ساختارهای بنا شده و ادغام طراحی باغ، مناظر و پارک، لایه های جدیدی از معنا را به وجود آوردند. هدف گذاری مجدد این سایت صنعتی، جهشی در اینکه مردم چگونه درباره فضاهای موجود در حوزه عمومی فکر می کنند، به وجود آورد.

پارک پالی

این پروژه به خاطر مقیاس انسانی و بیشترین استفاده از یک فضای کوچک در این لیست قرار گرفته است. این پارک جیبی در وسط شهر منهتن مثالی عالی از فضای عمومی متعلق به بخش خصوصی است. این پارک در سطح خیابان ساخته شده و افرادی که در پیاده رو هستند را به خود جذب می کند. برای کاربران تجربه پارکی صمیمی را به وجود می آورد و استراحتگاهی در این شهر شلوغ است.

پروژه های منظری که دانشجویان باید درباره آنها بدانند

های لاین

این پروژه ارزش آنرا دارد که در این لیست باشد. ابتکار و چشم انداز دو محله مسکونی اطراف های لاین و فعالیتهای جاشوا دیوید و رابرت هاموند منتج به تاسیس (Friends of the High Line) شد. آنها حامی استفاده مجدد به جای تخریب بودند. وقتی دیگران تخریب را در نظر داشتند، آنها فرصت را دیدند.

پروژه های منظری که دانشجویان باید درباره آنها بدانند

پروژه عدن (Eden)

این پروژه برای خودکفایی و آموزش آن در این لیست قرار دارد. معدن قدیمی رس در چین، حالا به عنوان بزرگترین محوطه فضای سبز مصنوع در جهان عمل می کند. در طراحی هیچگونه خاکی وارد نشد، در عوض، زباله های سبز، شن و ماسه مازاد و خاک رس، در خاک سطحی پخش شد. باغها مجموعه ای وسیع زیست محیطی و گیاه شناسی هستند که رابطه میان گیاهان و مردم در سراسر دنیا را به بازدیدکنندگان می آموزند.

پروژه های منظری که دانشجویان باید درباره آنها بدانند

یادمان حادثه 11 سپتامبر

این حفره تندیس گون، نشان دهنده یکی از بدنام ترین اتفاقات در تاریخ بشری است. جدا از فاجعه، یادبودی زیبا و ملموس است که حافظ خاطرات دردناک شهروندان است و به آنها افتخار می کند. این فضای عمومی پر استفاده همزمان که تولدی دوباره و زندگی را جشن می گیرد، فقدانی ویرانگر را نیز با موفقیت به تصویر کشیده است.

پروژه های منظری که دانشجویان باید درباره آنها بدانند

پارک کارخانه کشتی سازی Zhongshan

این پروژه به جهت رد نگرش عمومی نسبت به طراحی پارک چینی و برای تصدیق این انقلاب فرهنگی در لیست قرار دارد. کارخانه کشتی سازی صنعتی سابق، نشان دهنده 50 سال از چین سوسیالیستی است و طراحان متوجه آن شدند که تجارب تاریخی آن به جای حذف، باید حفظ و ستوده شوند. این شناخت و پیوستگی از گذشته ای نه چندان دور بود که به یک جنبش جدید پارک عمومی در چین منجر شد.

پارک Shanghai Houtan

ین پارک برای مزایای عملکرد منظر آن و نمایشگاهی از فناوریهای پایدار در این لیست قرار دارد. این سایت صنعتی سابق در حال حاضر به عنوان یک مسیر خطی شامل یک سری از تالابهای طبیعی و ساخته شده به کار گرفته می شود که نه تنها سپری موثر برای کنترل سیل است بلکه سایت – صرفاً از طریق فرآیندهای بیولوژیکی- پاک کننده عظیم 634 هزار گالن آب آلوده رودخانه در هر روز است.

پروژه های منظری که دانشجویان باید درباره آنها بدانند

باغهای مجاور خلیج جنوبی

باغهای مجاور خلیج جنوبی لیستی از موفقیت هایش را ارائه می دهد و باعث پایداری بخشیدن به حجم و دستیابی به رویکردی چند رشته ای می شود. عملکردهای سایت به عنوان مقصد توریستی و همچنین ابزار تحصیلی برای حفاظت از گیاهان متنوع با زیرساختهای زیست محیطی است که در غیر اینصورت رشد گیاهان در خطر می افتد.

پروژه های منظری که دانشجویان باید درباره آنها بدانند

Superkilen

این پروژه به دلیل تحریک ادغام اجتماعی در یک محیط چند فرهنگی شهری در این لیست قرار دارد. مشارکت جامعه یک عامل کلیدی در شکل گیری این پارک واقع در شمال مرکز شهر کپنهاگ بود. به منظور متحد کردن و حمایت از تنوعی بیش از 60 ملیت، طراحان به آن سوی مرزها مسافرت کردند و از اشیاء برای استفاده در این پارکی که هویت ملی آنها را نشان دهد، منشاء گرفتند.

پروژه های منظری که دانشجویان باید درباره آنها بدانند

Bingara و کلاس زندگی

این پروژه به خاطر چشم انداز آن در تصحیح آینده جوامع روستایی استرالیا در این لیست قرار دارد. طرحی جامع با هدف تبدیل شهر 150 هکتاری و یک جامعه وابسته به جامعه ای خودکفا و احیاء کننده کشاورزی و غذاهای جنگلی است. ذخیره زنجیره مواد غذایی نشان دهنده بخش عمده ای از اثرات زیست محیطی ما است. این پروژه باعث ثبات موفقیت اقتصاد شهر در آینده و نمونه ای برای مناطق اطراف آن خواهد بود. از طرفی منبعی عالی برای الهام گرفتن یا نمونه ای از طراحیها و نشان دهنده حداقل بخشی از دامنه گسترده کار و حرفه معماری منظر است.

منبع: +

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *