پل پیاده رو در Wenduine، مسیری ایمن بر روی بزرگراه استانی و پر تردد و همینطور یک خط آهن دو طرفه ایجاد کرده است. در واقع  پلی بین پولدرها (در زبان هلندی به معنی زمین گرفته شده از دریا از طریق سد بندی) و تپه ها ایجادکرده و بخش مسکونی (اقامتگاه) را به ساحل متصل می کند. این سایت با منظری ساحلی از پولدرها و تپه های شنی و اقیانوس متمایز شده است. شکل مستحکم خرپاهای پل حس امنیت به دونده ها و عابران و گردشگرانی که ساکن این محیط دریایی، شنی و گاهی بادخیز هستند، می بخشد.

تپه تازه احداث شده، راهی طبیعی برای دسترسی به پل فراهم می کند. خود پل به وسیله چندین پایه بتنی، مستحکم و مستقر شده و اسکلت آن هم در چندین مقطع ساخته شده است. انتهای پیچیده خرپاها و جای گذاریهای تصادفی بست ها و اتصالات فراوان، سازه ای پیچیده و درهم بافته را تشکیل می دهد که حالت تصادفی بودن و بی نظمی را القاء می کند. از نظر مفهومی، چیدمان تیرهای چوبی و تکیه گاههای فلزی، شبیه به تکه های چوبی هستند که در کنار ساحل شسته شده اند.
در این حالت پل خود را به منظر تپه شنی پیوند داده است. جای گذاری سازه های چوبی نزدیک به همدیگر است و در جاهایی که کشش و فشار بالاست، تعدادشان بیشتر یا دو برابر شده است، مانند بالای ورودیها برای حفاظتاز پل و در فاصله بین ستونها. پی و استحکامات گذرگاه موجود نیز در زمان طراحی جدید مدنظر قرار گرفته شده بود. پل جدید به عنوان یک “نقطه عطف” واقعی، گردشگران را به سمت منظری پانورامیک و وسیع از تپه های شنی و دریا و پولدرهای Uitkerken (نام دهکده) هدایت می کند.
برای اطلاعات بیشتر و دیدن تصاویر این پروژه به لینک زیر مراجعه کنید:

∴ لینک متن کامل خبر ∴

مطلب قبلیطراحی ویژه پارک Yanweizhou در شهر جین هوا
مطلب بعدیکاترین گوستافسون
دانشجوی کارشناسی فضای سبز دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید