هتل مجللی با سبک معماری تایلندی قرن نوزدهم، خانه ای با ۱۳۷ ستون است که سبک معاصر را با کلاسیک تلفیق می کند. این بنا که سابقاً با عنوان “بان دام” (خانه سیاه) شناخته می شد و بازسازی اش در سال ۲۰۱۱ کامل شد، شامل دیوار سبز بلند ۱۵ متری، استخر نیلوفر آبی و بالکن چایی است. نمی توان تصور کرد که این هتل درست کنار یک شهر شلوغ و پیشرفته باشد. یک هتل کوچک تنها با ۳۰ اتاق، چیزی متفاوت از آنچه در آنسوی دیوارها – یک بازار بزرگ و خیابانهای شلوغ – اتفاق می افتد را ارائه می دهد. با محلهای اقامت مجلل، مناظر زیاد، طراحی و خدمات مورد تمجید قرار گرفته، به نظر می رسد خانه ۱۳۷ ستونی، طرح کاملی باشد که توسط معماران Habita طراحی شده است.
هتل حتی به محصولات محلی هم علاقه نشان می دهد، سر باغبان، میوه ها و سبزیجاتی که در غذاخوری هتل استفاده می شود را پرورش می دهد. با تمام این عناصر ، خانه ۱۳۷ ستونی تنها یک هتل زیبا برای بازدید نیست، بلکه چشم انداز زیبایی نیز هست. استخر نیلوفر آبی بر ویژگی باغ سنتی تایلندی تاکید دارد، در حالی که سطوح انعکاسی به عنوان مفهومی از روشنایی و طرح معاصر مطرح هستند.

Luxury Hotel Garden 01

تاریخچه مختصر

خانه ۱۳۷ ستونی در چیانگ های در طول رود خانه هاپینگ در ۴۰۰ مایلی شمال غربی بانکوک قرار گرفته است. در اصل چیانگ مای، در سال ۱۲۹۶ به عنوان مرکز پادشاهی لانا تاسیس شد. در طول قرنها مالکیت چیانگ مای چندین بار تغییر کرده است، اما هم اکنون بخشی از تایلند است و در حال حاضر “پایتخت شمال” و در جایگاه دوم پس از بانکوک قرار دارد.
این تاریخچه برای خانه ۱۳۷ ستونی مهم است، طرح از گذشته اش چندان دور نشده است و با خانه چوبی سنتی اش که به اوایل دهه ۱۹۰۰ بر می گردد و زندگی گیاهی اش که حفظ شده بود، گذشته را در آغوش می گیرد. مالکان خانه چوبی بزرگ شامل افراد خانواده سلطنتی و سرمایه گذاران هستند. اکنون می توان به صورت موقت در فرهنگ و تاریخ این خانه زندگی کرد.

جزئیات باغ هتل

این چشم انداز دارای جزئیاتی است. یکی از مزایای هتل، درختان قدیمی تاریخی است که از قبل در این مکان وجود داشته اند. درختان قدیمی احساس قدمت را به ما می دهند در حالی که خانه های بازسازی شده زندگی جدید را احیاء می کنند.
خانه اصلی باز سازی شده در محوطه به طور عمودی به سمت بالا و بر روی پایه های چوبی بازسازی شده است. خانه اصلی چوبی بوده و تقریباً همه اتاقهایش در پشت محوطه طراحی شده تا آنرا از دنیای خارج محصور کند. این موضوع به ویژه در دیوار سبز عظیمش در جلوی استخر و خروجی اصلی محوطه نشستن دیده می شود.

Luxury Hotel Garden 02

این محصور شدگی به محوطه اجازه می دهد نسبت به دنیای خارج، شخصی و منحصربفرد باشد. مهمانان بی درنگ می توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند یا در محوطه های مخفی باغ تنها باشند. همچنین جزئیات کوچک شامل درونمایه و علائم تایلندی نیز در معماری آن دیده می شوند. توجه فوق العاده ای به جزئیات در این هتل شده است و مهمانان برای تجربه این جزئیات به هتل می آیند.
پروژه خانه ۱۳۷ ستونی طرحی است که به طور باشکوهی سبک قدیمی و جدید را ترکیب می کند. دیدن منظری با حفظ فرهنگ آن و با افزودن بر غنای آن الهام بخش است. هر مکان شخصیت و داستان قدیمی خودش را دارد و طرحهای خاص محوطه ها، جذابیت را به دنیای ما می افزاید.
برای اطلاعات بیشتر و دیدن تصاویر این پروژه به لینک زیر مراجعه کنید:

∴ لینک متن کامل خبر ∴

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید