‌برج سانتیاگو کالاتراوا در بندرگاه نهر دبی زمین را شکافته است و تنها در عرض چند سال رکوردها را نیز خواهد شکست. در مراسم کلنگ زنی این برج، مقامات عالی رتبه حضور داشتند و مایکل کالاتراوا، مدیر عامل شرکت بین المللی کالاتراوا، اذعان کرد که با تکمیل پروژه در سال ۲۰۲۰،‌ برج نظرگاهی شاخص با ارتفاع نسبتاً بلندتر از برج خلیفه دوبی ساخته خواهد شد که آنرا به بلندترین برج جهان تبدیل خواهد نمود.
سانتیاگو کالاتراوا اعتقاد دارد که جنبه های طراحی و معماری برج، نیاز به رویه های مهندسی منحصربفردی دارند که در حال حاضر در محل در حال انجام است. مطالعات گسترده برای تدارک کلنگ زنی انجام گرفته است و آنچه ما از تجارب این پروژه می آموزیم به دانش فنی این رشته افزوده خواهد شد.
طراحی این برج، معماری سنتی اسلامی را با عناصر طراحی برش لبه، مهندسی و پایداری در هم می آمیزد. برج شامل سه سکوی نظرگاهی عمومی، یک کافه و فضاهای رویدادهای متعدد و بالکن های متحرکی است که در نمای برج خواهند چرخید. در بالای سازه نیز “اتاق اوج”، به عنوان یک فضای نظرگاهی که نماهای ۳۶۰ درجه شهر و چند سکوی VIP رو به باغ در آن خواهند بود، قرار دارد.
Santiago Calatravas Tower in Dubaiدر طی روز، برج به دلیل شکل بلند و باریک خود و آرایه ای از کابلهای نگه دارنده، قابل تشخیص خواهد بود، در حالیکه در شب ‌با نورپردازی پویا و متحرک، روشن خواهد شد. ساختمان یک سیستم خنک سازی با کارایی بالا با یک سیستم گردآوری آب خواهد داشت ‌که برای پاکسازی نمای ساختمان به کار گرفته خواهد شد. فضای سبز و یک سیستم سایه انداز یکپارچه،‌ محافظت خورشیدی را ایجاد خواهد کرد و در کارایی ساختمان نقش خواهد داشت.
سطح همکف برج به عنوان یک فضای نقطه عطف عمومی جدید و هسته یک طرح همسایگی که شامل خرده فروشی،‌ یک موزه، کاربری آموزشی ‌و یک تالار کنفرانس سرپوشیده خواهند بود، پیش بینی شده است. کریدورهای سبز متعددی دسترسی پیاده رو و اتصالاتی شفاف را به بندرگاه نهر دبی فراهم خواهند نمود.
با توجه به تعیین تاریخ تکمیل پروژه در سال ۲۰۲۰، این برج از اهداف طرح دبی ۲۰۲۱ که هدف آن ایجاد شهری به عنوان یک مرکز جهانی برای کسب و کار و اوقات فراغت است، پیروی خواهد کرد.
برای اطلاعات بیشتر و دیدن تصاویر این پروژه به لینک زیر مراجعه کنید:

∴ لینک متن کامل خبر ∴

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید