سه شرکت به عنوان برنده در مسابقه طراحی موزه قرن بیستم در قلب مجتمع فرهنگی شهر برلین در آلمان انتخاب شدند. سایت پلان و ساختمان اروپایی به ارزش ۲۰۰ میلیون یورو به خانه جدید مجموعه هنرهای مفهومی چندگانه بین المللی اختصاص پیدا کرد که شامل مجموعه گالری ملی مارکس و پیتز، بخشی از مجموعه مارزونا و یک مجموعه از کارهای کاپ فرستیک کابینت (موزه طراحی و چاپ) است.
این مسابقه در جهت دست یافتن به یک برنامه برای طراحی سایت پلان و منظر محوطه اطراف موزه بود. در رقابت شدید میان لیست ۴۲ شرکت کننده فینالیست معروف، هرزوگ و دمورون همراه با ووت، معمار منظر، به واسطه تولید آجر و الهام برای طراحی انبار خود پیروز شدند. طرح برنده درکی است از تاثیر متقابل دو راه درونی که موزه را به چهار بخش موضوعی تقسیم می کند. بلوارهای داخلی، تماشاگران را به بازدیدی با درنگ برای دیدن هنر یا نمایش اجتماعی آن دعوت می کنند.

New Neue Galerie Building

سقفهای شیبدار ساختمانها اجازه می دهند نور به صورت پراکنده به عمق درونی ساختمانها نفوذ کند و انتخاب محل اثر هنری بر اساس وضعیت آن در حد مطلوب کنترل شود. براساس گفته معمار در مرکز موزه، شما می توانید کل ساختمان و اسکلت آن را در یک نگاه اجمالی ببینید.
طراحان اتصالات و شبکه بندی را به عنوان هدف بزرگتر پروژه دیده اند. این موزه جایی است که محل تلاقی مسیرهای مختلف است و اجازه می دهد که جهان و تفکرات مختلف با هم برخورد کنند. می توان گفت موزه ای با چندین ورودی، به یک آرایش جهت دار در همه راستاها است. این طرح، یک موزه قرن بیستمی با هدف توجه میدانها و بازارهای بسیار دور افتاده و طرحهایی جهت توجه به مجموعه ساختمان های بومی برای هنر است.
برای اطلاعات بیشتر و دیدن تصاویر این پروژه به لینک زیر مراجعه کنید:

∴ لینک متن کامل خبر ∴

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید