در یکی از شلوغ ترین خیابانهای مکزیکو سیتی (Avenida Constituyentes) محوطه جدید دانشگاه سنترو دارای یک مجموعه ساختمانی چند عملکردی متشکل از چهار حجم بر روی زمین و سه طبقه پارکینگ زیرزمین است. این ساختمان جدید با مساحت ۷۸۷۴۰ فوت مربع دارای تاییده لید پلاتینیوم شامل فضاهای عمومی، استودیو، فضای مطالعه، گالری هنری، سالنی با ظرفیت ۴۰۰ نفر ، دانشکده و دفاتر اداری می باشد. حجمهای روی زمین برای خلق فضای جدید مرکزی پویا و امکانات گسترده موردنیاز برای طراحی دانشگاه ارتباطات ، لایه بندی و با یکدیگر مرتبط گشته اند.
ساختمان A با شش طبقه در پشت استودیو و کافه تریا واقع شده است. دفاتر اداری، سالن نمایش فیلم با ارتفاعی دو برابر و پنج اتاق نمایش در ساختمان سه طبقه  Cکه در مقابل مجتمع است، قرار دارد که به عنوان نما در خدمت خیابان و نقطه ورودی اصلی به سمت محوطه است. ساختمان B عمود بر ساختمان A و C است. این ساختمان چهار طبقه دارای فضای مدیا تک همراه با سالن مطالعه و گالری هنر است. در آخر ساختمان D با یک پله دو طرفه گسترده ۴۰ فوتی که زیر آن سالن مرتفع نمایش فیلم  و اسنک بار قرار دارد، واقع است.

Centro University

همپوشانی و ترکیب بندی حجمی مجموعه یک حیاط بی سر وصدا در مرکز محوطه ایجاد می کند که هدف آن تقویت حس گشایشی دور از  سر و صدا و ترافیک بصری از سمت خیابان است. نمای ساختمانهای اطراف حیاط، فضای پیشنهادی مناسبی برای نمایشگاههای دانشجوی  ساختهاست. نحوه قرار گیری فضای جمعی مانند مدیا تک و سالن مطالعه به طور هدفمند به صورتی است که دید مناسبی به حیاط داخلی به مساحت۷۰۰۰ مترمربع و پارک Chapultepec در نزدیکی آنجا که یکی از بزرگترین پارکهای آمریکای لاتین است، دارد.
برای اطلاعات بیشتر و دیدن تصاویر این پروژه به لینک زیر مراجعه کنید:

∴ لینک متن کامل خبر ∴

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید