مروری بر 10 پژوهش انجام گرفته، بیانگر این است که ایجاد و بهبود دسترسی به مکان هایی برای انجام فعالیتهای فیزیکی همچون مراکز تناسب اندام به همراه اطلاعاتی همچون نحوه استفاده از تجهیزات یا آموزش سلامتی در افزایش فعالیتهای فیزیکی تاثیرگذار است. در 5 پژوهش انجام گرفته در رابطه با میزان تغییرات در ظرفیت ورزش های هوازی، میانگین افزایش فعالیتهای فیزیکی 5.1 درصد بوده، در 2 پژوهش در رابطه با تغییراتِ میزان مصرف انرژی، میانگین افزایش 8.2 درصد بوده و در 5 پژوهش در رابطه با انجامِ مداوم فعالیتهای فیزیکی، میانگین افزایش آن ها 48.8 درصد بوده است.           

گردآوری و ارائه: شبنم محمدزاده


Source: Howze, Elizabeth H., Kenneth E. Powell, Elaine J. Stone, and Mummy W. Rajab. (2002). The effectiveness of interventions to increase physical activity: A systematic review. American Journal of Preventive Medicine, 22(4S), 73-107.


با دریافت فایل ارجاع دهی، از طریق نرم افزار Endnote اطلاعات مربوط به ارجاع در متن مقاله (Citation) و درج در فهرست منابع (Bibliography) در اختیار شما خواهد بود. برای آشنایی با نحوه ورود منبع و استفاده از آن با برنامه Endnote در محیط Word به صفحه راهنما مراجعه کنید.

فایل Endnote

مطلب قبلیمحوطه جدید دانشگاه سنترو، طراحی مرتبط با فضای شهری
مطلب بعدیگیاهشناسی کاربردی در معماری بومی روستای پارسیان
کارشناسی ارشد معماری منظر دانشگاه تهران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید