انجمن ساختمانهای بلند و مسکن شهری (CTBUH) پروژه برج شانگهای گروه معماری جنسلر (gensler) را با استناد به “طراحی خلاقانه در معماری سنتی شانگهای” بهترین ساختمان بلند سال ٢٠١۶ سراسر جهان نامید. طراحی برج شانگهای، بلندترین ساختمان چین، برگرفته از ایده شیکومن (shikumen)، یک سبک خانه سازی بومی است که فضای داخلی و خارجی را در فضای میانی منحصربفرد خود، در بین دو لایه پوسته نمای ساختمان با هم ترکیب کرده است.Genslers Shanghai Tower

هیئت داوران همچنین ساختمان را به خاطر “طراحی پایدار” آن که با استفاده از تکنیکهای مدل سازی فرمهای پیشرفته، منجر به کاهش بارگزاری باد تا ۲۴ درصد شده، تمجید کرد. به گفته مدیر اجرایی و عضو هیئت داوران، آنتونی وود، برج شانگهای بزرگترین تعهد به فضای همگانی عمومی در ساختمان بلند از زمانی که برج کامرزبانک (Commerzbank) در سال ۱۹۹۷ ساخته شد را نشان می دهد.
این اولین مسکن واقعی با نمای دو پوسته بر روی یک آسمانخراش در جهان است، که نه تنها به خاطر معماری سبز در نظر گرفته شده برای آن، بلکه به خاطر اتصالش به سیستم تهویه سرتاسری برج قابل توجه است. قربانی کردن مساحت ارزشمند طبقه برای تحقق بخشیدن به این ملایمات اجتماعی ثابت می کند که آرمانهای برج شانگهای فراتر از منافع تجاری صرف است.
برای اطلاعات بیشتر و دیدن تصاویر این پروژه به لینک زیر مراجعه کنید:

∴ لینک متن کامل خبر ∴

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید