شهروندان سالخورده زمانی طول عمر بالایی در مناطق شهری خواهند داشت که محیط پیرامون خانه‌ هایشان، از پیاده راه های سبز، کمترین میزان سر و صدای ناشی از ترافیک و بیشترین ساعات بهره مندی از نور خورشید برخوردار باشد. زندگی در نزدیکی پارکها و خیابانهایی که اطراف آنها درخت کاری شده است، بیشترین تاثیر را بر طول عمر افراد سالخورده دارد؛ در واقع 3 سال به طول عمر این افراد می افزاید. درحالی که دومین عامل مهم و تاثیرگذار، امکان پیاده روی در فضاهای پیرامونی است که حدود 2.7 سال طول عمر آنها را افزایش می دهد.

گردآوری و ارائه: شبنم محمدزاده


Source: Takano, Takehito, Keiko Nakamura, and Masafumi Watanabe. (2002). Urban residential environments and senior citizens’ longevity in megacity areas: The importance of walkable green spaces. Journal of Epidemiology and Community Health, 56(12), 913-918.


با دریافت فایل ارجاع دهی، از طریق نرم افزار Endnote اطلاعات مربوط به ارجاع در متن مقاله (Citation) و درج در فهرست منابع (Bibliography) در اختیار شما خواهد بود. برای آشنایی با نحوه ورود منبع و استفاده از آن با برنامه Endnote در محیط Word به صفحه راهنما مراجعه کنید.

فایل Endnote

مطلب قبلینتایج برجسته طراحی باغ مطبق هیلگارد
مطلب بعدیمزایا و معایب طراحی چمنزار
کارشناسی ارشد معماری منظر دانشگاه تهران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید