به رغم تغییرات نسبتا خوب و نوسازی هتل ویندسور (Windsor Hotel) سابق که در سال 1970 ساخته شده است، این بنا نتوانست ارتباط خوبی با مردم و جامعه برقرار کرده توجه را به خود جلب کند. این هتل در منطقه مسکونی و صنعتی مک فرسون احداث شده است. وجود سه طبقه همکف درونگرا جهت خرید در داخل هتل و کدر بودن آن برای همسایگان ناخوشایند بود. در بالای این شش طبقه دویست اتاق وجود دارد که دارای طرح ناکارآمد H شکل است. معماران با تمام قوا با چالشهای پروژه درگیر شدند و از ویژگیهای خاص این پروژه محیط مناسبی جهت زندگی ساختند. برای اینکه این پروژه از نظر اقتصادی برای سرمایه گذاران بین الملی آن مناسب باشد، پیکره هتل باید تغییر پیدا کند و تعداد اتاقهای هتل به سیصد اتاق افزایش یابد.

بازسازی گزینه ای آشکار و واضح بود اما روش موردنظر برای ساختمانهای موجود یک راه حل کم سود و ضعیف با یک دوره اجرایی کوتاه بود، از طرفی این بدین معنی بود که افزایش تعداد اتاقهای هتل باید با توجه به اندازه های دقیق و یکسان نسبت به محدودیتهای ساختار موجود در هتل انجام شود. به همین دلیل سه طبقه باید به طور کامل برای فروشگاه مورد استفاده قرار می گرفت. نتیجه این کار به وجود آمدن اتاقهای بسیار تنگ و باریک می شد که برای ساختار هتل نامناسب بود و ایجاد کردن بسیاری از این اتاقهای کوچک نیز باعث می شد که طرح و شرایط آنها نامناسب شود و ستونها در اتاق قرار گیرند. طراحان با ساخت اتاقهای مهمان هتل به صورت روباز و با به کاربردن سیستمهای مدولار چند کاربردی مبلمان، سازگار با شکل و ظاهر تمام اتاقها بر این چالش غلبه کردند.
نمای جدید همکف با داشتن ورودی بزرگ و همچنین متخلخل بودن مسیر رابط محل پیاده روی به خروجی پیاده رو، برای عموم خوشایندتر و قابل دسترس تر است. نما طوری طراحی شده که همانند پرده ای متخلخل باشد که در سرتاسر ساختمانهای موجود کشیده شود. دهانه ورودی به منظور داشتن چشم انداز بهتر به اندازه چهار طبقه برش داده شده و به اندازه چهارچوب استخر باشکوه موجود در تراس باغ بزرگ شده است.
برای اطلاعات بیشتر و دیدن تصاویر این پروژه به لینک زیر مراجعه کنید:

∴ لینک متن کامل خبر ∴

مطلب قبلیتبدیل معدن قدیمی به منظر تفریحی الهام بخش
مطلب بعدیمحور درختان اکالیپتوس در جاده منتهی به شهر ایزه
دانشجوی کارشناسی ارشد معماری موسسه آموزش عالی آ.ب.آ آبیک

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید