مطالعه ای بر روی 30 مقاله درباره منافع پیاده روی نشان می دهد که سلامتی زمانی حاصل می شود که جابجایی به صورت فعال همچون پیاده روی و دوچرخه سواری انجام گیرد.

نقش جابجایی فعال در سلامتی

مطالعه ای بر روی 30 مقاله منتشر شده درباره تاثیر سلامتی بر هزینه ها و منافع مرتبط با پیاده روی و دوچرخه سواری به منظور حمل و نقل، نشان می دهد که بهره مندی از سلامتی زمانی حاصل می شود که جابجایی به صورت فعال همچون پیاده روی و دوچرخه سواری انجام گیرد. بهره مندی از این سلامتی نسبت به اثرات منفی حوادث ترافیکی و قرار گرفتن در برابر آلودگی هوا از اهمیت بالاتری برخوردار است.

گردآوری و ارائه: نورا وحیدیان


Source: Mueller, Natalie, David Rojas-Rueda, Tom Cole-Hunter, Audrey de Nazelle, Evi Dons, Regine Gerike, Thomas Götschi, Luc Int Panis, Sonja Kahlmeier, and Mark Nieuwenhuijsen. (2015). Health impact assessment of active transportation: a systematic reviewPreventive medicine76, 103-114


با دریافت فایل ارجاع دهی، از طریق نرم افزار Endnote اطلاعات مربوط به ارجاع در متن مقاله (Citation) و درج در فهرست منابع (Bibliography) در اختیار شما خواهد بود. برای آشنایی با نحوه ورود منبع و استفاده از آن با برنامه Endnote در محیط Word به صفحه راهنما مراجعه کنید.

فایل Endnote

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشخصات مطلب

نقش جابجایی فعال در سلامتی
نقش جابجایی فعال در سلامتی

نویسنده:

مطالب مرتبط