مارینا یک پروژه بزرگ است که ماحصل همکاری بین معماران منظر کاترین گوستافسون و نیل پورتر و یک شرکت معماری است؛ مشارکتی که ویترین کار تیمی مستعد سرشار از نوآوری هایی در زمینه معماری منظر شده است. از سوی دیگر این پروژه نوعی پیشرفت تکنولوژیک معماری منظر در شهر خواهد بود. در این پروژه چند منظوره توسعه شهری در قلب منطقه تجاری سنگاپور، گروه خلاقیت خود را بروز داده و از طریق ایجاد تمرکز بر روی منظر چهار برج پیشرفت قابل ملاحظه ای در این حوزه به وجود آورده است.

دلیل تمایز مارینا وان

در مارینا وان ما می توانیم فضاهای مختلفی را بیابیم که در ارتفاع های متفاوت ترکیب شده اند. یک ناحیه از فضای سبز در قلب برجها که تا روی اولین طبقه از مرکز خرید امتداد یافته است. این ناحیه مرکزی که دره سبز نامیده می شود بزرگترین منطقه پروژه است و بسیاری از امکانات در آن واقع شده اند؛ به ویژه استخری که ستونهای عمودی آب از بالای برجها به آن سرازیر می شوند. این ستونها پس از ورود داخل این استخر بزرگ در زیر زمین ناپدید می شوند. برای رسیدن به اولین تراس می بایست روی سطح شیبداری که چندین طبقه از مرکز خرید را از میان فضای سبز اطراف استخر و پس از آن از بالای استخر و بین ستونهای آبشاری مرتبط می کند، پیاده روی کنید.
marina-one

تراسهای طبقاتی

تراسهای چندگانه که تراسهای طبقاتی نامیده می شوند، در همه جا و روی طبقات مختلف ساختمان واقع شده اند. با این تراسها مردم از مناظر فوق العاده که در قلب منطقه مرکزی و دره سبز قرار گرفته اند، لذت خواهند برد. با بالا رفتن از پله ها با چشم انداز مناطق جنگلی انبوه مواجه می شوید، اینها باغ ابری نامیده می شوند. در بالاترین نقطه برجها، پرده سبز و بام سبز وجود دارد. این اکوسیستمها به نحوی چیده شده اند که یادآور تغییرات محیطی هستند که ما در حال صعود به بهشت با آنها مواجه خواهیم شد.

رویکرد جدیدی از معماری منظر

گوستافسون پورتر در این منطقه از سنگاپور یکی از اولین پروژه هایی که معماری منظر را در چهارچوب ساختمان بروز می دهد، اجرا کرده است. این رویکرد جدید از منظر از تمایل گروه طراحی جهت تمرکز بر استفاده از فضای عمومی به وسیله مردم این منطقه و همچنین تهویه هوای و مرطوب در ساختمانها، نشات می گیرد. بنابراین آنها فضاهای خنک و سایه داری ایجاد کرده اند که مردم صرفنظر از موقعیت مکانی از آنها لذت ببرند. آب عنصر مهمی در این پروژه است و از آن در ایجاد آبشار عظیمی که قبلاً اشاره شد، استفاده شده است. استفاده از نور طبیعی نیز یکی از عناصر کلیدی مشترک در تمامی پروژه های طراحی شده به وسیله گروه گوستافسون پورتر است. در واقع این کار به نوعی امضاء این گروه محسوب می شود.
مارینا وان پروژه بر جسته ای است؛ زیرا تمامی انتظاراتی که ما از آینده شهرهایمان داریم را برآورده می کند. این پروژه یک استاندارد جدید را برای مردمی که در آنجا زندگی می کنند، تعریف کرده است و یک مرجع بین المللی برای حمایت از معماری منظر خواهد بود.
برای اطلاعات بیشتر و دیدن تصاویر این پروژه به لینک زیر مراجعه کنید:

∴ لینک متن کامل خبر ∴

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید