گروه معماران استفانو بوئری (Stefano Boeri) از برنامه ‌های هتل جنگلی – صخره‌ای گوئیژو (Guizhou) رونمایی کرده ‌اند، هتلی اقامتی که با ۳۱۲۰۰ متر مربع مساحت، در منطقه ۱۰ هزار قله از استان گوئیژو در چین قرار گرفته است. طراحی هتل واقع در دره، با نشان دادن چشم ‌انداز چشمگیر منطقه، به عنوان یکی از برترین مقصدهای گردشگری سال ۲۰۱۶ در مجله نیویورک تایمز معرفی شد. مفهوم بنیادی برای این پروژه از اکوسیستم منحصر بفرد منطقه ۱۰ هزار قله و ارتباط بین انسان و طبیعت، نشأت می‌گیرد که با فرمهای طبیعی کوهها و تکنیکهای سنتی کشاورزی خود روی تراس‌ شهرت دارد. چشم ‌انداز هتل گروه معماران استفانو بوئری از این زبان برای بازسازی تپه ‌ای که سالها پیش مسطح شده و معرفی مجدد پوشش گیاهی به وسیله نمای ساختمان استفاده می‌کند.

در داخل ساختمان، ۲۵۰ واحد هتل همراه با امکاناتی از جمله سالن بدنسازی، سالن استراحت، منطقه VIP، رستوران و اتاق کنفرانس برای بازدیدکنندگان آماده خواهد شد. معماران این پروژه اعتقاد دارند که همزیستی هدف است. پایداری نه تنها به حفاظت از انرژی بستگی دارد، بلکه به تنوع زیستی گسترده تر نیز وابسته است. همزیستی بین انسان، معماری و طبیعت پایداری واقعی است.
این پروژه، همراه با پروژه در حال احداث دیگر این گروه با نام برج سروها در لوزان سوئیس، ادامه تحقیقات جنگل عمودی گروه معماران استفانو بوئری است که با جنگل عمودی بوسکو در میلان که بهترین ساختمان بلند CTBUH در سراسر جهان در سال ۲۰۱۵ نامگذاری شد، آغاز شده است.
برای اطلاعات بیشتر و دیدن تصاویر این پروژه به لینک زیر مراجعه کنید:

∴ لینک متن کامل خبر ∴

۴/۵ ( ۱ نظر )

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید