انجمن علمی معماری منظر ایران، بر اساس مجوز وزارت علوم در تاریخ ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ رسماً تاسیس گردید. در بخشی از اساسنامه این انجمن که به همت ده تن از اساتید معماری منظر دانشگاه های کشور تهیه شده، آمده است:
به‌منظور گسترش، پیشبرد و ارتقای علمی معماری منظر و توسعه کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در حوزه معماری منظر، انجمن علمی معماری منظر تشکیل می‌شود.
مهمترین اقدامات انجمن به قرار ذیل اعلام شده است:
– ایجاد ارتباط علمی، فنی، تحقیقاتی، آموزشی و تبادل نظر بین محققان، متخصصان داخلی و بین‌المللی و سایر کارشناسانی که در حوزه معماری منظر فعالیت می‌کنند.
– انجام تحقیقات علمی و فرهنگی در سطح ملی و بین‌المللی با محققان و متخصصانی که به گونه‌ای با علم و هنر معماری منظر سر و کار دارند.
– همکاری با نهادهای اجرایی، علمی و پژوهشی در زمینه ارزیابی و بازنگری و اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مربوط به امور آموزش و پژوهش در زمینه علمی موضوع فعالیت انجمن.
– ترغیب و تشویق پژوهشگران و تجلیل از محققان و استادان ممتاز.
– ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی و فنی با توجه به شیوه‌های نوین آموزش و پژوهش در قالب سفرهای پژوهشی، مشاوره آموزشی، برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه و انجام سایر فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی.
– برگزاری گردهمایی‌های علمی در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی.
– انتشار کتب و نشریات علمی در سطح ملی و بین‌المللی.
البته اساسنامه کامل انجمن علمی از طریق این لینک قابل دریافت است.
IRSALA Membershipاین انجمن در مجمع عمومی ۲۸ مهرماه ۱۳۹۲ خود که در خانه هنرمندان برگزار شد، با انتخاب هئیت رئیسه توسط اعضاء، جلسات راهبردی خود را آغاز کرده است. خبر خوشی که از فعالیتهای انجمن علمی به گوش می رسد، آغاز مجدد فرآیند نام نویسی و عضوگیری رسمی این انجمن است. بر اساس اطلاعیه این انجمن عضوگیری از علاقه مندان به عضویت با شرایط زیر از اول تا پایان بهمن ۱۳۹۴ انجام می گیرد:
علاقه مندان می توانند در قالب چهار گروه زیر و با مبالغ تعیین شده جهت حق عضویت در انجمن نام نویسی کنند:
عضویت پیوسته: فارغ التحصیلان رشته معماری منظر، هزینه حق عضویت ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال
عضویت وابسته: اشخاص با درجه حداقل کارشناسی که به مدت ۵ سال در یکی از رشته های مرتبط با منظر به صورت مستقیم فعالیت کرده باشند، هزینه حق عضویت ۵۰۰.۰۰۰ ریال
عضویت دانشجویی: دانشجویان در رشته‌های گروه هنر، محیط، منظر، شهرسازی و معماری، هزینه حق عضویت ۱۰۰.۰۰۰ ریال
عضویت حقوقی: مؤسسه علمی یا حرفه‌ای که در زمینه منظر سابقه فعالیت داشته باشد. هزینه حق عضویت ۳.۰۰۰.۰۰۰ ریال
متقاضیان می بایست فرم مربوط به نوع عضویت خود را از سایت انجمن دریافت کرده و پس از تکمیل به همراه تصویر آخرین مدرک دانشگاهی، کارت دانشجویی در صورت دانشجو بودن، تصویر اساسنامه موسسه در صورت عضویت حقوقی، تصویر فیش واریزی و عکس پرسنلی (۳*۴) به آدرس الکترونیکی Info.irsala[@]gmail.com ارسال نمایند. همچنین جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با آقایان آرمان مینیاتورسجادی با شماره تماس ۰۹۱۲۲۳۴۴۶۰۰ و علی خمسه با شماره تماس ۰۹۱۳۰۶۱۷۴۳۴ ارتباط برقرار کنید.

0/5 ( 0 نظر )

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید