بنیاد معماری منظر (LAF) افتتاح اولین بورسیه 25،000 دلاری خود برای متخصصان حرفه معماری منظر را اعلام کرده است. بورسیه LAF برای نوآوری و یافتن طرحهای پیشنهادی رهبران فکری این حرفه در حمایت از رشد و نفوذ معماران منظر در دنیای امروز و نیز آینده است.
بورسیه LAF برای نوآوری و رهبری در سال 2016 به منظور ارتقاء ظرفیت رهبری تحول‌ آفرین و نوآوری با هدف پیشرفت رشته معماری منظر بنیان نهاده شد. این بورسیه فرصتی برای متخصصان نیمه حرفه ای و حرفه ای ارشد فراهم می‌کند تا 3 ماه از یک دوره یک ساله را به پرورش ایده های در حال ظهور و تفکر عمیق اختصاص دهند. این برنامه به عنوان دوره‌ ای برای تفکر، تحقیق، اکتشاف، آفرینش، آزمایش و توسعه ایده ها به اقدامات عملی طراحی شده است. هر ساله، سه تا پنج بورسیه از طریق یک فرآیند رقابتی بر اساس یک پروژه ارائه شده به متقاضیان برگزیده اعطا می‌شود. برندگان یک جایزه نقدی 25،000 دلاری دریافت می‌ کنند تا زمانی در حدود 3 ماه را به طرح کار و شرکت در دوره های سه روزه در طول دوره ای یک ساله در واشنگتن اختصاص دهند و همچنین در کنفرانسهای تلفنی ماهانه در طول سال شرکت نمایند. پروژه های منتخب باید نشان‌ دهنده پتانسیل ایجاد تغییرات مثبت بر محیط و انسانها بوده، و دارای ظرفیت پرورش پتانسیل رهبری معماران منظر باشد. پروژه ها می توانند در زمینه‌های تحقیقات نظری و تاریخی، توسعه تولید، مدلهای جدید اجرا و یا خدمات، کارهای اجرا شده و یا هر فعالیتی که باعث ایجاد دانش و تقویت معماری منظر می‌شود ارائه شوند. این بورسیه تحقق پروژه هر داوطلب را در نظر گرفته و به ایجاد ظرفیت برای رهبری تحول آفرین از طریق گردهم آوردن گروهی از افراد همکار به عنوان راهنما و پشتیبان می پردازد و در عین حال برای حرفه ای های در حال ظهور برنامه “پژوهشگران اولمستد” لاف، شرایط آموزشی را پیشنهاد می دهد.
laf-fellowship

هدف برنامه

بورسیه لاف برای نوآوری و رهبری به منظور توسعه فرصتهایی برای تحقیق، پرورش و الهام بخشی به متخصصان نیمه حرفه ای و حرفه ای معماری منظر در جهت اهداف زیر ایجاد شده است:

 1. حمایت از نوآوری در معماری منظر
 2. ترویج رهبری تحول‌ آفرین در معماری منظر
جوایز بورسیه

لاف هر ساله 3 تا 5 بورسیه را بر اساس شایستگی متقاضیان و بودجه در دسترس ارائه می دهد.

 • هر برنده 25،000 دلار دریافت می کند.
 • این جایزه در 3 مرحله 8333.33 دلاری و پس از اتمام موفقیت آمیز هر یک از دوره‌ های حضوری پرداخت خواهد شد. حضور در این دوره‌ ها برای پرداخت کمک هزینه ها الزامی است.
 • LAF همچنین کمک هزینه‌ای برای سفر منتخبان برای حضور در سه دوره ذکر شده در نظر می گیرد. (تیمها هم می‌توانند برای دریافت کمک هزینه تحصیلی و تقسیم جایزه 25،000 دلاری درخواست دهند، در این صورت حضور سرپرست تیم برای حضور در سه دوره اجباری است و حقوق مربوط به سفر را دریافت می کند. دیگر اعضای گروه مورد استقبال قرار خواهند گرفت اما حضور ایشان برای شرکت در دوره ها اجباری نبوده و خود مسئول هزینه‌ های سفر هستند.)
توقعات موردنظر بورسیه
 • پروژه مورد نظر باید در حدود سه ماه (12 هفته) کار برای تکمیل در طول دوره یک ساله بورسیه را نیاز داشته باشد. در نتیجه به حدود 12 هفته فراغت از کار برای شرکت کنندگان نیاز است.
 • شرکت کنندگان باید در هر 3 دوره حضوری سه روزه که در طول دوره یکساله برگزار خواهد شد حضور یابند.
 • شرکت کنندگان باید در کنفرانسهای ماهانه تلفنی با گروه و تسهیل کننده به منظور بررسی، گزارش پیشرفت و بحث در مورد مسائل مرتبط شرکت کنند.
 • نیاز است شرکت کنندگان در طول دوره یکساله بورسیه به شرکت کنندگان در برنامه پژوهشگران اولمستد تعلیم دهند.
شرایط شرکت در برنامه

درخواستها می تواند به صورت فردی یا گروهی ارائه شود. هیچ محدودیتی برای تعداد اعضای گروه وجود ندارد اما سرپرست گروه می باید مشخص بوده و شرایط مشخص شده که در ادامه می آید را دارا باشد. در صورت انتخاب، جایزه 25000 دلاری میان همه اعضاء تقسیم خواهد شد.
متقاضیان باید مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد معماری منظر داشته باشند.

 • متقاضیانی که زبان مادری ایشان انگلیسی نیست باید مدرک مهارت در زبان انگلیسی ارائه دهند (به عنوان مثال نتایج اخیر آزمون انگلیسی به عنوان زبان دوم (TOEFL))
 • متقاضیان بورسیه باید حداقل 6 سال تجربه حرفه ای در معماری منظر داشته باشند. این تجربه می تواند شامل همه انواع عملکرد خصوصی، عمومی،علمی، غیر انتفاعی، خدمات، چند رشته ای و … باشد.
 • متقاضیان باید امکان اختصاص زمان به تحقیقات و پروژه های ارائه شده را داشته باشند. نیاز است آنها یک نامه حمایتی از کارفرمایان خود برای زمان مرخصی از کار خود دریافت نمایند.
 • اعضای کنونی هیئت مدیره و کارکنان لاف واجد شرایط نیستند. کارکنان سابق و اعضای سابق هیئت مدیره لاف که ویژگیهای بالا را داشته باشند، واجد شرایط هستند.
مهلت و هزینه
 • آخرین مهلت برای ارائه درخواست، از جمله توصیه نامه‌ ها، ساعت 23:59 ( به وقت استاندارد شرقی ایالات متحده) در تاریخ 1 دسامبر 2016 است. درخواستها به صورت آنلاین ارسال خواهند شد.
 • هزینه تقاضانامه به مبلغ 50 دلار در زمان ارسال از طریق پلتفرم نرم افزاری آنلاین لاف در SlideRoom پرداخت خواهد شد.
موارد تقاضانامه

لاف از SlideRoom به عنوان پلت فرم نرم افزار آنلاین خود استفاده نموده و تنها تقاضانامه های ارسالی از این طریق پذیرفته خواهند شد. تمام مواد تقاضانامه از جمله توصیه نامه ها، باید تا ساعت 23:59 (به وقت استاندارد شرقی ایالات متحده) در تاریخ 1 دسامبر ارسال شوند. برای استفاده از سیستم به سایت مربوطه مراجعه نمایید. با ایجاد حساب کاربری می توانید ثبت نام کنید.

محتویات تقاضانامه

متقاضیان باید آنچه که به بهترین شکل کار مرتبط، اهداف پروژه، توانایی تکمیل پروژه پیشنهاد شده و توانایی رهبری و تعلیم به دیگران را نمایش می دهد، ارائه کنند. (اگر متقاضیان به صورت گروهی شرکت می کنند تنها سرپرست تیم باید تقاضانامه را تکمیل و ارسال نماید.)
تقاضانامه های تکمیل شده باید شامل موارد زیر باشد:

 1. تکمیل فرم درخواست به صورت آنلاین
 2. چکیده ای از پروژه (حداکثر200 کلمه)
 3. اطلاعات اعضاء (برای شرکت کنندگان تیمی): ارائه نام، عنوان شغلی، کارفرما، و اطلاعات اعضای تیم متقاضی (آدرس پستی، آدرس ایمیل و شماره تلفن).
 4. پروپوزال پروژه (حداکثر 1500 کلمه، 3 صفحه)
 5. بودجه (حداکثر2 صفحه): آپلود یک فایل PDF که نشان دهنده دامنه مالی پروژه باشد
 6. برنامه (حداکثر 2 صفحه): آپلود یک فایل PDF که جدول زمانی پروژه را نشان دهد.
 7. نامه پشتیبانی کارفرما (حداکثر 2 صفحه): آپلود یک نامه امضاء شده از طرف کارفرما یا سرپرست که پشتیبانی او را برای مرخصی (حدود دوازده هفته) برای انجام امور بورسیه نشان می دهد و همچنین تواناییهای شما در ارتباط با این برنامه را تایید می کند. در صورتی که مستقل کار می کنید برای اطلاعات بیشتر با جنیفر لو با ایمیل ([email protected]) تماس بگیرید.
 8. توصیه نامه (حداکثر 2 صفحه): آدرس ایمیل یک فرد مرجع را به منظور تایید و توصیه ارائه نمایید.
 9. رزومه (حداکثر 3 صفحه): به صورت آپلود یک فایل PDF که به تشریح سوابق شغلی شما با تاکید برتجربه مرتبط که توانایی شما را درتکمیل پروژه و رهبری و مربیگری برای دیگران تایید می کند.
 10. نمونه کار یا پورتفولیو (حداکثر 10 صفحه)
 11. ریزنمرات دانشگاه (برای متقاضیان بین المللی): آپلود یک PDF (در صورت امکان به زبان انگلیسی،) نسبت به نوع مدرک متقاضی.
 12. مدرک تسلط به زبان انگلیسی: آپلود یک فایل PDF از نتیجه اخیر آزمون تافل یا هر مدرک دیگری از تسلط بر زبان انگلیسی
 13. امضای تعهدنامه برای شرکت در دوره های حضوری: با ارسال تقاضانامه، شما متعهد به حضور در هر سه دوره خواهید بود.
 14. امضای تعهدنامه در قبال ارائه اطلاعات صحیح و کامل
 15. هزینه تقاضانامه: پرداخت 50 دلار از طریق کارت اعتباری در SlideRoom

برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

مطلب قبلیایجاد سرزندگی با ساخت دو پارک در بوستون
مطلب بعدیباغ کیمیاگری؛ نگاهی مخفی به باغ هیولا
دانشجوی کارشناسی ارشد معماری منظر دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید