تهیه‌کنندگان: نرگس افشارنیاکیانا پیریزهرا کرامتی

معرفی
این پارک در روستای نیکولا لنی‌وتس(۳۵۰کیلومتری مسکو) در دره اوگرا واقع شده است . یک پارک ۱۵۰ هکتاری که در هر یک از فصل های سال زیبایی خیره کننده به خود می‌گیرد به طوری که می توانید در چند سفر مختلف برای تماشای آن برویید. با این حال در فصل  تابستان بازدید کنندگان می توانند مهارت باغبانی خود را محک بزنند و اشیا هنری بسازند. این پارک در طی ۲۴ ساعته شبانه روز باز است (می توانید حیوانات خانگی خود را نیز به این پارک ببرید). پارک بر روی یک محور اصلی که پیاده روی در فضاهای مختلف پارک (مزارع , چمنزار ها، جنگل، مرزهای جنگلی) را ایجاد می کند .
بزرگترین جشنواره هنری سرزمین روسیه در آرچستویانی (جشنواره هنر و معماری معاصر) برگزار می‌شود و هنرمندان، طراحان و معماران روسیه و خارج از کشور آثار هنری یادبودی را خلق می کنند. آنها فقط می‌توانند از مواد طبیعی موجود در آن منطقه استفاده کنند. این پارک جنگلی با هدف احیاء اقتصاد منطقه که به لحاظ اقتصادی شرایط مناسبی نداشت و جذب گردشگر احداث شده است.
– فانوس دریایی
پارک جنگلی آرچستویانیفانوس دریایی ۱۸ متری در طی سه ماه بدون استفاده حتی از یک میخ ساخته شده است البته جای هیچ نگرانی نیست چرا که توسط ماهرترین طراحان ساخته شده است و استحکام لازم را داراست.
– روتوندا
این خانه کوچک چوبی، وسط یک مزرعه، در بالاترین نقطه در روستا ساخته شده است. طبقه همکف این خانه از ۲۱ درب چوبی قدیمی تشکیل شده که یک شومینه در مرکز آن وجود دارد .
درها به طور مداوم توسط بازدید کنندگان روتوندا باز و بسته می شوند. بنابراین این تصور را ایجاد می کند که خانه ‍ در حال گفتگو است(احساس سرزنده بودن)یک راه پله نیز وجود دارد که به سقف مسطح منتهی می شود.
پارک جنگلی آرچستویانی– المان ذهن جهانی
این المان چوبی بزرگ به قطر ۱۴ متر است و روبروی آن هم خیابانی با ستون های چوبی که از شاخه های به هم تنیده درختان ساخته شده اند،قرار دارد. عبور از آن حس راه رفتن در مغز انسانی غول پیکر را در ذهن آدمی تداعی می کند.
برای اتصال بین شاخه ها از صفحات فلزی استفاده شده که نور خورشید را منعکس می کند و موجب شده کل سازه شبیه به گلوله طلایی بدرخشد.
پارک جنگلی آرچستویانی– بابور
بابور، سازه ای که توسط برخی طراحان مطرح جهان در سال 2013 در پارک جنگلی آرچستویانی با مصالح بومی منطقه ساخته شده است.
پارک جنگلی آرچستویانی– فانوس
یک فضای سمبولیک که عنصر اصلی آن، یک چراغ است و نور آن مانند یک فانوس دریایی فضا را روشن می کند.
پارک جنگلی آرچستویانی

 • کجا بمانیم؟
  دیدن همه چیز در یک روز غیر ممکن است بنابراین بهترین گزینه چند روز ماندن است.
  خانه های مختلفی برای اقامت وجود دارد خانه های منحصر به فرد از اشکال انتزاعی، ساخته شده  از چوب از جمله:خانه های کلور، خانه های با یک پنجره پارانوما و بخاری برای گروه دو یا چهار نفره هم وجود دارد. می توان سبک متفاوت مسکن را انتخاب کرد که به بودجه بستگی دارد.
  برای مسافران کم هزینه یک فضای کمپینگ مجهز به آشپزخانه وجود دارد، همچنین اگر همه خانه ها رزرو شده بود شما می توانید در آنجا چادر بزنید.
  هنرمندان روستا چگونگی ایجاد فرم از مواد طبیعی را به شما نشان می دهند علاوه بر این آنها به همراه شرکت کنندگان اسباب بازی چوبی خود را درست می کنند. شرکت کنندگان می‌توانند مجسمه های ساخته شده خود را با دست به خانه ببرند.
  شما می توانید برای دیدن این پارک بزرگ از دوچرخه یا اسب استفاده کنید آنها را سوار شوید و از طبیعت کنار رودخانه اوگرا لذت ببرید. کندو های زنبور عسل در کنار محل های اقامت وجود دارد(حدود ۱۰ کندو) که میهمانان می‌توانند نحوه کار آنها را ببینند و در مورد نقش زنبورها در جهان اطلاعات کسب کنند، انواع عسل را چشیده و عسل و سایر محصولات را بخرند.
  امکان بازدید دسته جمعی و گروهی نیز از پارک جنگلی آرچستویانی وجود دارد و همچنین امکان برگزاری مراسم هایی مانند جشن تولد یا عروسی نیز وجود دارد. در همه مکان های عمومی دسترسی به اینترنت وای‌فای موجود است. کشاورزان بدون استفاده از سموم و کودها بیش از ۲۱۵ گونه از ۷۵ نوع محصول را رشد میدهند. این مزرعه ها هر روز برای بازدید کنندگان باز هستند.

منبع:+

مطلب قبلیپارک جنگلی دره مارول
مطلب بعدیپارک جنگلی فلوید فورک

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید