تهیه‌کنندگان: حسین هادی زاده صفاریشیرین خاکپور

معرفی
• نام پروژه: پارک جنگلی فلوید فورک
• مکان: لوئیزویل ، کنتاکی، آمریکا
• طراحی: مشاور WRT
• سال ساخت: 2010 – 2016

پارک جنگلی فلوید فورک

پارک جنگلی فلوید فورک در بردارنده چهار پارک کوچکتر است که از طریق یک مسیر به صورت خطی به یکدیگر متصل می شوند. این پارک ها در سال 1890 توسط معمار منظر معروف آمریکایی فردریک لاو المستد دور شهر طراحی و ساخته شده اند که به مرور زمان شهر دور این پارک گسترش پیدا کرد و این پارک ها طبیعت را به همسایگی شهر آورد. از این پارک علاوه بر تفریح برای آموزش به دلیل تنوع گیاهان و درختان هم استفاده می‌شود.

سازماندهی پارک :
1. تاکید بر زمینه تاریخی و طبیعی، چهارچوب ساختاری پارک از جمله  چمنزار ها ،تالاب ها و مسیر های آبی جنگل را شکل می‌دهد.
2. مولفه اتصال دهنده شامل خود پارک فلوید فورک، مسیرها، راه حلقه ای چند منظوره، پل ها و مسیر های دیگری که دسترسی به تجربه طبیعی همه جانبه را فراهم می‌کند.
3. جاذبه های بصری بر توسعه محیط زیست و محیط تفریحی تمرکز دارد که مکان های مشخصی را برای جمع شدن مردم و بازی کردن آن ها فراهم می‌کند.

پارک جنگلی فلوید فورک

فعالیت های ورزشی
در این پارک فعالیت هایی همچون قایقرانی و دوچرخه سواری و پیاده روی جریان دارد.

مصالح، حس یک مکان را تعریف می‌کند
طراحی و مصالح استفاده شده منعکس کننده میراث صنعتی منطقه است و به پارک هویت محلی می‌دهد.
سنگ های آهکی به طور گسترده در پارک برای پل ها و مسیر ها استفاده شده است. ساختار محلی با استفاده از سرو و کاج های زرد برای یادآوری انبار های تنباکو که در منطقه قبلا رایج بوده، استفاده شده است.
ساخت و ساز در سال 2016 به پایان رسید و میزان بازدید بازدید کنندگان به 2.6 میلیون نفر افزایش یافت و این پارک جنگلی را به یکی از 50 پارک برتر شهری در کشور تبدیل کرد. سال گذشته 14000 دانش آموز تجربه کلاس در فضای باز داشتند، بیش از 11000 ساعت وقت توسط داوطلبان برای این پارک اختصاص داده شد. طول 20 مایلی محور این پارک به پرترددترین مسیر فعالیت در کنتاکی تبدیل شد. همچنین تا به امروز بیش از 70,000 درخت در این پارک کاشته شده اند.

منبع: +

مطلب قبلیپارک جنگلی آرچستویانی
مطلب بعدیاِکوبورد (صفحات چوبی ساخته شده با پوست نارگیل)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید