جایزه سر جفری جلیکو بالاترین افتخار برای یک معمار منظر از جانب فدراسیون بین المللی معماران منظر (ایفلا) است و البته این جایزه به معمار منظری اختصاص می یابد که هم اکنون در قید حیات بوده و مشارکت هایش تأثیر منحصربفردی بر رفاه جامعه، محیط زیست داشته و موجب ارتقای حرفه معماری منظر شده باشد.

مشمولین فراخوان

این جایزه سالانه متعلق به معماران منظر در سراسر دنیا است. نامزد دریافت جایزه که در زمینه آکادمیک یا اجرایی فعالیت دارد، کسی است که شایستگی، استعداد و اقداماتش مورد تحسین بین المللی قرار گرفته است. دستاوردها می تواند در زمینه برنامه ریزی، طراحی یا مدیریت منظر و بهسازی کیفیت شهرها، محیط های انسانی، محیط زیست یا آموزش معماری منظر باشد.

فرآیند نام نویسی جهت نامزدی دریافت جایزه

داوطلبین می توانند توسط انجمنهای عضو IFLA، نمایندگان، بخشها و اعضای سازمانهای حرفه ای متحد و همچنین افراد خصوصی، نامزد دریافت جایزه شوند. داوطلبین بایستی به زبان انگلیسی معرفی گردند. اطلاعات مورد نیاز به شرح ذیل است:

  • فرم نام نویسی(بیش از 3 صفحه نباشد)
  • سابقه علمی و دستاوردها
  • وظایف و کارهای حرفه ای یا تدریس و فعالیت در نشریات مربوطه
  • خلاصه همکاریهای بین المللی داوطلب
  • در مورد سایر اطلاعات از قبیل؛ تجربیات ممتاز و سطح بالا در ارائه سخنرانی، تحقیق، نوآوری، تشکیلات حرفه‌ای، فعالیت در نشریات و سایر پیگیریهای دیگر بین المللی، بایستی نامه تأیید و صحت آن توسط یک منبع ثانویه ارائه شود، اگر شخصی به غیر از اعضای انجمن خواستار نام نویسی باشد، باید نامه تصدیق نام نویسی جهت نامزدی دریافت جایزه را ارائه نماید.
  • اطلاعات تماس برای هر داوطلب، از جمله نام، آدرس، آدرس الکترونیکی و اطلاعات و شماره تماس تلفنی

مهلت ثبت نام: 1 مارس 2018 (10 اسفند 1396)

داوطلبین جایزه جلیکو باید به صورت الکترونیکی به سایت ستاد اداری فدراسیون بین المللی معماران منظر به سرپرستی Sally Robertshaw مراجعه کرده یا با ایمیل با آنها در تماس باشند.

انتخاب نامزد دریافت جایزه

برنده دریافت جایزه از طریق تعیین نامزدهای ثبت نامی و هیئت داوران شناسایی خواهد شد. در صورت موافقت با نامزدی، نامزدها بایستی در این رقابت، سخنرانی خود را در مورد اثر و کارشان در کنگره جهانی IFLA یا سایر فدراسیونهای مناسب ارائه و جهت دریافت جایزه، در تاریخ 18 تا 21 جولای 2018 (27 تا 30 تیر 1397) به کنگره جهانی IFLA در سنگاپور سفر کنند.

کمیته بررسی نامزدها

کمیته شامل معماران منظر از هر پنج منطقه ایفلا است که فعالیتهای وسیع علمی، عمومی و خصوصی را اداره می کنند. جستجو برای شناسایی فرد شایسته در میان نامزدها از اعضای شورای جهانی ایفلا، انجمنهای عضو و منابع مستقل آغاز می شود.
چنانچه سوال و ابهامی در خصوص جایزه یا فرآیند نامزدی و انتخاب دارید، می توانید با آدرس ایمیل Gareth Doherty، عضو کیمته برگزاری جایزه تماس بگیرید.

سر جفری جلیکو (1900 – 1996)

سر جفری جلیکو از بریتانیای کبیر موسس تشکیلات ایفلا است و شخص وی ریاست آنرا بین سالهای 1948 تا 1954 در اختیار داشت. سر جفری جلیکو در امر معماری منظر قریب به 70 سال تلاش نمود. وی متولد سال 1900 میلادی است و در ابتدا به عنوان یک معمار تحت تعلیم قرار گرفت اما علاقه اش متوجه معماری منظر بود. پروژه های الهام بخش، از تنگه چدار تا یادبود کندی از بزرگترین آثار او بشمار می آیند. سرجفری جلیکو از بنیانگذاران ایفلا و همچنین رئیس موسسه معماران منظر بریتانیا بوده و در سال 1994 مدال افتخار ویکتوریا به وی اهدا گردیده است.

مطلب قبلیگزارش نشست تجربه معماری منظر در دانشگاه ویکتوریای ولینگتون
مطلب بعدیتحول محوطه عمومی اسکله بریستول با طراحی منظر پایدار
کارشناسی ارشد معماری منظر دانشگاه بین المللی امام خمینی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید