در طول دوره ۱۳۴ ساله ساخت و ساز پروژه «ساگرادا فامیلیا»، شاهکار ناتمام آنتونی گائودی در بارسلونا، سه معضل لاینحل خودنمایی کرده است؛ فقدان جواز ساختمانی معاصر، مالیاتهای پرداخت نشده و بالاخره بلاتکلیفی در مورد احداث پلازای بزرگ در قسمت جنوب شرقی که گائودی برآورد جمعیتی کم و بیش بالغ بر ۳۰۰۰ نفر را در آن می کرد که همگی در این منطقه و اطراف نمای باشکوه ساگرادا فامیلیا زندگی می کردند.
دیفل مودول، عضو شورای معماری، منظر شهری و باستانی بارسلونا از آنچه یک پروژه بدون نقشه به نام گائودی نامید، ابراز ناراحتی کرد. اظهارات او که دو هفته پیش به وسیله نشریات منتشر گردید پیشنهاد رسمی شهرداری جهت احداث ساختمان کمیته دیده بان معابد را مبنی بر اینکه آنها در نظر دارند در یک دوره زمانی شش ماهه، نقشه اطراف باسیلیکا را اصلاح نمایند، تحت الشعاع قرار داد. این موضوع با پروژه احداث جاده ساحلی که به وسیله گائودی در نقشه اصلی اش طراحی شده در ارتباط است. در مقابل نمای شکوهمند این پروژه، پیاده روی ۶۰ متری عریضی است که معبد را به خیابان دیاگونال وصل می کند.
شورای شهر بارسلونا عهده دار موضوع شده و تشکیل کمیته کیفیت معماری را به همان شکلی که برای سایر ساختمانهای شهر به کار گرفته می شود، اعلام کرد. اگرچه این کمیته برای ساگرادا فامیلا متفاوت خواهد بود. در مقابل، هیات مدیره معابد در خصوص چگونگی طراحی این پروژه به منظور احداث ساختمانهای مهم مربوط به برجهای ششگانه واکنش نشان داد. برج عیسی مسیح (۵/۱۷۲ متر)، برج مریم باکره (۱۴۰ متر)، چهار برج دیگر که به مبلغین مذهبی مسیحی اختصاص یافته بود (هر کدام ۱۳۵ متر)، همگی خارج از شهر بارسلونا تولید شده و در محل احداث پروژه مونتاژ شده اند.

Sagrada Familia

با توجه به مجوز ساختمانی، هیات مدیره ساگرادا فامیلیا به موجـب بیانیه ای به مطبوعات اسپانیایی اعلام کرد که احداث ساختمان بر مبنای مجوز ساختمانی صادره شهر مارتی دو پروونکالس در سال ۱۸۸۵، یعنی ۱۲ سال قبل از الحاق اداری به بارسلونا است. جوردی فائولی، معمار ارشد معبد در مورد جایگاه هیات مدیره در نبود مجوز ساختمانی توضیح داد.
همزمان با طی مراحل صدور مجوز ساختمانی که از سوی شوراهای اداری شهری سابق به تاخیر افتاده بود، دولت حاکم از کلیسا درخواست پرداخت مالیات نمود. استیو کمپس، نایب رئیس بنیاد ساگرادا فامیلیا، به لونگواردیا توضیح داد که باسیلیکا نسبت به آنچه از لحاظ قانونی اختیار دارد، قصد پرداخـت مالیات را دارد اما مشخص نکرد که این مالیات مربوط به مجوزهای ساخت و ساز است یا اموال.
برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

∴ لینک متن کامل خبر ∴

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید