روسیه و شش پروژه برتر آن در قرن اخیر

تاریخ غنی کشور روسیه و سقوط کمونیسم دورانی جدید در معماری آن رقم زده است. در این مطلب شش اثر معماری روسیه در قرن اخیر که تحول ایجاد کرده اند معرفی شده اند.

با توجه به تاریخ غنی معماری کشور روسیه و سقوط کمونیسم در دهه 90 دورانی جدید و هیجان انگیز در طراحی معماری آن شروع شده است. معماری این کشور در 20 سال گذشته توسط شرکت‌ های کوچک سازنده بلوک‌ های شیشه و فولاد توسعه یافته و برج‌ ها و گنبدهای پیازی شکل قدیمی نیز وجود داشته است. به تازگی بعضی از معماران این جسارت را به خود داده‌ اند که بعد از شکست در ساخت ساختمانهای روسی در دهه اخیر نقشه‌ های جسورانه‌ ای را عملی کنند.
در این مطلب شش اثر معماری این کشور در قرن اخیر که تحول ایجاد کرده اند معرفی شده است.

روسیه و 6 پروِِِِِژه برتر آن در قرن اخیر
دانشکده مدیریت مسکو
  • اولین ساختمان بازتابی از طبیعت سرکش و هنر روسی و ابتکار در آموزش کسب و کار جدید است. این ساختمان دانشکده مدیریت است.
  • دومین ساختمان مهمانخانه ای متشکل از یک سری کلبه قرمز است. این کلبه چوبی پیش ساخته با پایه های فولادی یادآور خانه ژاپنی های سامورایی است
  • سومین بنا ورزشگاه ای منحصر بفرد است که حجم زیاد و قوس عجیب آن تداعی کننده یک موجود غول پیکر دریایی است که از اعماق دریای سیاه آمده و بین کوه و آسمان و آب لنگر انداخته است.
  • چهارمین بنا، مجموعه ای است از برج ها که توسط معماری به نام سرجی اسکوراتف طراحی شده است. این ساختمان تقریباً قبل از آن که به پایان برسد تخریب شد. دلیل آن تخلف شهردار سابق مسکو در نقض محدودیت ارتفاع آسمانخراش ها بود.
  • پنجمین مورد ترمیم ساختمان هیات عمومی و تبدیل آن به نگارخانه است. این توسعه با شکوه نه تنها گنجینه بزرگترین موزه روسیه در قرن بیستم است بلکه میزبان نمایش های بزرگ هنرمندان معاصر از سراسر دنیاست. دهلیز اصلی ساختمان به عنوان محلی برای اجرای کنسرت و نمایش عمل می کند.
  • ششمین ساختمان اما کارکردی مسکونی دارد. این بنای مینیمالیستی باقی مانده یک ساختمان کاملا مدرن بوده که با منطقه ای مسکونی در مرکز مسکو ادغام شده است.

توضیحات بیشتر را در متن اصلی بخوانید.

∴ لینک متن کامل خبر ∴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشخصات مطلب

روسیه و شش پروژه برتر آن در قرن اخیر
روسیه و شش پروژه برتر آن در قرن اخیر

نویسنده:

مطالب مرتبط