معماری منظر رشته نسبتاً نوپایی در ایران است که به سرعت در حال رشد و گسترش در سطح دانشگاهی است. شناخت و درک بیشتر این رشته در سطح جهان و مقایسه بسیاری از ابعاد آن با دانشگاه های دیگر کشورها می تواند به شناسایی دقیقتر آن در ایران و موضوعات مختلف مطرح در آموزش و همچنین فرصتهای شغلی بعد از تحصیل کمک نماید.
شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که رشته معماری منظر در دانشگاه های خارج از کشور چگونه تدریس و آموخته می شود؟ یا اینکه یک معمار منظر بعد از فراغت از تحصیل در چه حوزه هایی و با چه شیوه ای می تواند فعالیت کند؟ یا راه های تحصیل در دانشگاه های خارجی چیست؟
اگر به دنبال پاسخ سوالاتی از این دست هستید، دومین نشست از سری نشست های تجربه های آموزش معماری منظر در دانشگاه های مختلف جهان را که در ادامه نشست اول برگزار می شود را از دست ندهید.
University of Edinburghدومین نشست از سری تجربه های آموزش معماری منظر در دانشگاه های مختلف جهان، با موضوع “ معماری منظر در دانشگاه ادینبرو انگلستان” برگزار می شود. در این نشست که به صورت کارگاه تعاملی برگزارخواهد شد، امید ریسمانچیان، دانش آموخته دانشگاه ادینبرو، تجربه خود در خصوص دانشگاه محل تحصیلش، موضوعات مطرح دانشگاهی رشته منظر، پروژه های آکادمیک و حرفه ای و موقعیتهای شغلی را به اشتراک می گذارد.
موضوعات زیر در این نشست مطرح خواهند شد:

  • علل انتخاب ادامه تحصیل در رشته معماری منظر در انگلستان و شیوه های دستیابی به آن
  • ذهنیت ها، پیش بینی ها و واقعیتهای پیش رو هنگام ادامه تحصیل
  • نمونه موضوعات تحقیقاتی و حرفه ای منظرین در کار سایمون بل
  • نقش و اهمیت رشته تحصیلی معماری منظر در خارج از کشور
  • چگونگی فرآیند شغلی در انگلستان و تفاوت آن با سایر رشته های مرتبط
  • کار، فعالیت و عضویت معماری منظر در نظام مهندسی استرالیا

این کارگاه تعاملی روز یکشنبه ٢١ آبان در خانه گفتمان شهر و معماری (خانه وارطان) به آدرس میدان فلسطین، خیابان طالقانی غربی، پلاک ۵۱۴ از ساعت ١٧ لغایت ٢٠ برگزار می شود. جهت شرکت در این برنامه می توانید از طریق فرم زیر اقدام به ثبت نام نمایید. شایان ذکر است که به دلیل محدودیت فضا، ثبت نام زود هنگام اولویت دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید