از طراحان شهری، معماران، هنرمندان و متخصصان منظر برای شرکت در رقابتی بین المللی در زمینه ایده هایی برای ایجاد یک منظر پایدار جدید برای شهر چینی Suqian در دلتای یانگ تسه دعوت شده است. مسابقه بر منطقه بین دریاچه لوما (Luoma) و پارک ملی سانتیاشن (Santaishan) تمرکز دارد که شامل مزرعه گل ناتیان (Natian) می‌شود، با این حال شرکت کنندگان می توانند فرم و محل دقیق طرحهای خود را انتخاب کنند.
طرحها با ارتقای تاریخ و فرهنگ موجود و افزودن فضاهای عمومی جدید برای ساکنان و بازدیدکنندگان، سبب بهبود هویت منطقه خواهند شد. این طرحها به انواع خاصی از ساختمان یا مناظر محدود نمی شوند، با این حال موضوع پایداری باید جزئی اساسی در قلب هر طرح باشد.
مسابقه بین المللی طراحی جام ملی، با سرمایه گذاری مشترک بین فرمانداری Suqian، اداره برنامه ریزی Suqian و CBC (مرکز ساختمان چین) برگزار می شود. هیئت داوران متشکل از کارشناسان بین المللی در حوزه برنامه ریزی شهری و منظر توسط ویسنته گوالارت، معمار ارشد پیشین شورای شهر بارسلونا، سرپرستی خواهند شد.
آخرین مهلت ثبت نام 20 آگوست (20 مرداد) و آخرین مهلت ارسال آثار تاریخ 15 سپتامبر (24 شهریور) خواهد بود. اسامی برندگان در ماه اکتبر اعلام خواهد شد.
به پروژه های اول تا سوم و همچنین پروژه های برجسته و نیز منتخب دولت جوایزی اهدا خواهد شد. جایزه رتبه اول 58000 دلار آمریکا (217،000،000 تومان) است، اما امکان ساخت بیش از یک پروژه برنده وجود خواهد داشت.
برای دسترسی به اطلاعات کامل در رابطه با قوانین مسابقه، ثبت نام و اطلاعاتی در مورد پیشینه به این لینک مراجعه کنید.

مطلب قبلیدرک طبیعت برای بهبود کیفیت زندگی
مطلب بعدیراههای جدید ترویج رشد هوشمند
کارشناسی ارشد معماری منظر دانشگاه بین المللی امام خمینی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید