محیط کوچک در پارک فیل به مخاطبین تجربیات اجتماعی و تفریحی فراموش نشدنی و همچنین فرصتی برای آرامش و ارتباط با طبیعت ارائه می دهد.

نویسنده:

مشخصات مطلب

این پارک در مرکز پارک فیل واقع شده است. یک فضای اجتماعی فراگیر و پایدار دو هکتاری در قلب این پروژه بازسازی برجسته، که دارای چمنزارهای وسیع، باغهای بارانی رنگارنگ، مسیرهای پیاده روی تودرتوی کاشتهای طبیعی، چشم انداز آب دیدنی و چشمه های فیل است.

پارک فیل جشنی از طبیعت و ادای احترام به جمعیت متنوع فیل و قلعه و بوم شناسی موجود است که به کاهش تغییرات آب و هوایی، افزایش تنوع زیستی و بهبود کیفیت زندگی مردم کمک می کند. این طرح مبتنی بر جامعه بوده و از طریق مشاوره گسترده شکل گرفت، از جمله تشکیل یک گروه مشاوره پارک متشکل از نمایندگانی از مشتری، مقامات محلی و اعضای تعیین شده جامعه، تا اطمینان حاصل شود که پارک به طور کامل نیازهای متنوع مردم محلی را برآورده می کند و حس مالکیت و غرور را القا کرد.

بازخورد اولیه، تمایل به حفظ درختان بالغ موجود و ایجاد مجموعه ای از فضاهای فعال و غیرفعال بود که در آن همه اعضای جامعه بتوانند با خیال راحت دور هم جمع شوند.

پارکی درون پارک فیل

طراحی و برنامه ریزی پارک حول حفظ 27 درخت بالغ موجود شکل گرفته است که 19 درخت تازه کاشته شده باعث افزایش پوشش تاج شده است. تنوع زیستی محلی از طریق زیستگاه های جدید تقویت می شود و با استراتژی کاشت گسترده تر، شامل ترکیبی از گونه های بومی و غیربومی، برای به حداکثر رساندن تنوع و ارائه ارزش اکولوژیکی می شود.

پارکی درون پارک فیل

پارک فیل به گونه ای طراحی شده است که تجربه ای چند حسی در طول سال ارائه دهد. شبکه ای از مسیرهای قابل دسترس از میان فضای چمن، درختان، فضاهای باز برای نشستن و مناطق بازی طبیعی می پیچد.

باغهای بارانی در امتداد محیط، محفظه هایی از رنگ، ارتفاع و بافت دائماً در حال تغییر را فراهم می کنند و به مدیریت بارندگی و محدود کردن سیل شهری کمک می کنند و روان آبهای سطحی را از مناطق سخت سنگفرش شده به سفره زیرزمینی نفوذ می کنند، نه اینکه سیستم فاضلاب ترکیبی لندن را بیش از حد بارگذاری کنند. طراحی باغهای بارانی در پارک فیل به گونه ای است که نسل آینده را نیز در نظر گرفته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ است، به طوری که شدت بارندگی تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی شدید آینده و دوره طوفان 100 ساله را نیز شامل می شود.

پارکی درون پارک فیل
بازی با آب در قلب پارک فیل

در قلب پارک، منظره آبی منحصربفرد، چشمه های فیل، قرار دارد. دنیای آب صخره ای از فواره ها، آبشارها و سواحل شنی. این آبنما که از 300 تن سنگ پورفیری ایتالیایی ساخته شده است، به دلیل سایش سخت و خاصیت مقاومت در برابر لغزش در هنگام خیس شدن انتخاب شده است، فضایی کاملاً قابل دسترسی و لمس است که برای لذت، چالش و هیجان کودکان و بزرگسالان طراحی شده است.

پمپهای قدیمی آب، کانالهای آب آبشاری و جت های آبی فعال با حرکت، به علاوه سرسره ها و خلیجهای شنی، تجربه های سرگرم کننده و آموزشی فعالی را برای همه سنین فراهم می کنند. زمین بازی برای تشویق بازی ایمن اما ماجراجویانه طراحی شده است، با برآمدگی های نوری که فضا را از روز به شب تغییر می دهد.

ایجاد این پارک محیطی سرسبز و باز را برای استفاده و لذت مردم به این منطقه فراهم آورده است. به ساکنان و بازدیدکنندگان تجربیات اجتماعی و تفریحی فراموش نشدنی و همچنین فرصتی برای آرامش و ارتباط با طبیعت ارائه می دهد.

∴ Landezine.com ∴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *