موسسه شهرسازی و منظر AHO دارای یک رویکرد چند رشته ای در آموزش و پژوهش در زمینه های شهرسازی و معماری منظر است. در این موسسه درک تغییر و تحول شهرها و مناطق و توسعه دانش به منظور فعال کردن توسعه راهبردی و حمایت از مداخلات طراحی در موقعیتهای شهری و مناظر مورد توجه ویژه قرار گرفته است. این موسسه دارای نمایه‌ بین المللی قوی، با شبکه‌ای تثبیت شده از موسسات همکار در اجرا، آموزش و پژوهش است. فعالیتهای آموزشی آن شامل کارشناسی ارشد معماری، کارشناسی ارشد معماری منظر، کارشناسی ارشد شهرسازی و همچنین برنامه دکترای AHO می‌شود.
PhD Fellowship 01مدرسه معماری و طراحی اسلو (AHO) برای یک همکار دکترا در حوزه تحقیقات معماری منظر فراخوان داده است. این جایگاه با آکادمی منظر و مطالعات منطقه ای ترومسو (Tromsø) و یک برنامه کارشناسی ارشد در زمینه هنر که AHO با UIT (دانشگاه قطبی نروژ) توسعه داده، مرتبط است. این همکار در تلاشهای جاری برای ایجاد یک پایگاه تحقیقاتی قوی در شهرسازی و معماری منظر در مناطق قطبی (قطب شمال) مشارکت خواهد داشت. این عضو همکار لازم است برای سال اول در اسلو زندگی کرده و در زمان باقی مانده از دوره دکترا در ترومسو اقامت نماید.
آکادمی ترومسو به توسعه روشها و رویکردهایی برای معماری منظر در آب و هوای سرد پرداخته است. همچنین به مناطق وسیع تر قطبی و جنب قطبی رسیدگی کرده و به طور مداوم به بررسی چگونگی امکان مشارکت طراحی در تفسیر، مدیریت و افزایش انعطاف پذیری این سرزمینها می‌پردازد. سواحل قطب شمال با توجه به اثرات گرمایش کره زمین، آلودگی و تغییر در فعالیتهای انسانی به طور فزاینده ای در حال تغییر هستند. این مسئله بر روابط بین مردم و محیط زیست در زمینه سکونتگاه‌ها، میراث، فرهنگ، صنعت و بوم‌شناسی تاثیر می گذارد.
آنها به دنبال پروپوزالهای دکتری هستند که به چالشها و پتانسیلها در داخل و اطراف سواحل قطبی که رابط بین زمین و دریا پنداشته می‌شوند، رسیدگی کند. پژوهش باید به نحوی مولد به پتانسیل ابزارها و تکنیکهای معماری منظر برای توسعه راه حل یا راهبردهایی در برخورد با تغییرات در این مناظر آسیب پذیر، بیندیشد. با توجه به موقعیت منحصر بفرد آکادمی که به هر دو گروه رشته‌ های بارور علم و هنر در ترومسو نزدیک است، این پژوهش برای بحث در مورد ظرفیت این رشته‌ها در تفسیر و توضیح، ارائه، بکارگیری و برقراری ارتباط با مناظر ترکیبی سواحل قطب شمال مورد تشویق قرار گرفته است.
از کاندیدای موردنظر انتظار می رود که تا حدی با شرایط اجتماعی و زیست محیطی قطبی آشنایی داشته باشد. سایتهای انتخاب شده برای مورد کاری باید در قطب شمال و ترجیحاً در بخش اروپایی آن که کانون اصلی کار آکادمی است قرار داشته باشند.

الزامات

کاندیدا باید دارای مدرک کارشناسی ارشد در معماری منظر و یا یک مدرک معادل آن باشد. او باید امکان اثبات مهارتهایی در نگارش آکادمیک به زبان انگلیسی و آشنایی عمومی با روشها و شیوه‌ های رسمی دانشگاهی را داشته باشد. از این همکار انتظار می رود که به نحو مولد در جامعه پژوهشی آکادمی شرکت داشته و همکاری نزدیکی با محققان دیگر داشته باشد. این همکار بخشی از یک پروژه تحقیقاتی جدید بالقوه در آکادمی را در دست خواهد داشت و به OCULS (مرکز تحقیقات در موسسه شهرسازی منظر) در AHO مرتبط خواهد بود. جانیک کمپولد لارسن (Janike Kampevold Larsen) دانشیار و رهبر برنامه در ترومسو، سرپرست و راهنمای وی خواهد بود.

تقاضانامه باید شامل موارد زیر باشد:

 • نوشته‌ای که شرح دهد چرا متقاضی خود را برای این موقعیت واجد شرایط می‌داند. (حداکثر ۲ صفحه A4)
 • شرح یک پروژه آزمایشی حداکثر ۶ صفحه‌ای که یک دید کلی از حوزه پژوهشی و سوالات پژوهش، رویکرد نظری و روشها و داده‌های تجربی یا مورد مطالعه را به دست دهد.
 • رزومه
 • نسخه ای از گواهی های آموزشی (متقاضیان خارجی باید توضیحی از سیستم درجه بندی دانشگاه خود را نیز ضمیمه نمایند.)
 • فهرست مقالات و کارهای انتشار یافته و کار علمی (در صورت ارتباط با موضوع) که متقاضی مایل است توسط کمیته ارزیابی در نظر گرفته شود.
 • نمونه کار (لیستی از مقالات و نمونه ای از کارهای مکتوب (در صورت ارتباط با موضوع)
 • ارجاع به افرادی که ممکن است در مورد احراز صلاحیت متقاضی برای موقعیت پژوهشی با آنها تماس گرفته شود. علاوه بر این، توصیه نامه‌ های مکتوب نیز امکان ارسال دارند.

متقاضیانی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست، باید مستندات کامل و رسمی تسلط به زبان انگلیسی (TOEFL یا مشابه آن) را ارائه دهند. همه مستندات تقاضانامه باید به زبان انگلیسی باشد.

معیارهای ارزیابی

تقاضانامه‌ها بر اساس این معیارها مورد بررسی قرار خواهد گرفت:

 • کیفیت شرح پروژه و ارتباط آن با فراخوان
 • صلاحیت علمی متقاضی
 • شایستگی متقاضی برای انجام وظایف پژوهشی
شرایط بورسیه

مدت زمان بورسیه تحصیلی بسته به اینکه آیا نامزد واجد شرایط انجام وظایف تدریس به عنوان بخشی از زمان دکترا باشد، سه یا چهار سال به صورت تمام وقت خواهد بود. این موقعیت به اقامت تمام وقت برای دوره ۳ یا ۴ سال نیاز دارد. اقامت تحقیقاتی در یک موسسه علمی بین المللی مرتبط نیز امکان پذیر است. بورسیه تحصیلی دکترا در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ آغاز خواهد شد. نامزد دکترا ملزم است در سال اول در مدرسه تحقیقات AHO حضور داشته باشد. این یک برنامه آشناسازی اجباری برای همه داوطلبان دکترای پذیرفته شده در برنامه دکترا در AHO است. این مرحله در مدرسه تحقیقات به مدت دو ترم به طول می انجامد و گذراندن آن اجباری است.

امکانات
 • حقوق سالیانه ۴۳۲۷۰۰ تا ۴۸۹۳۰۰ کرون نروژی بر اساس میزان شایستگی‌
 • یک محیط کاری حرفه ای و انگیزشی
 • عضویت در صندوق بازنشستگی خدمات عمومی نروژ (ماهانه ۲ درصد از حقوق و دستمزد ناخالص برای اهدا به صندوق کسر می‌شود.)

برای پاسخ به سوالات در مورد این موقعیت، می توانید از طریق ایمیل با جنیک کمپولد لارسن، پیتر همرسم یا رئیس موسسه؛ ماریان اسکیولهاگ تماس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر در مورد کمک هزینه های تحصیلی دکترا به این آدرس مراجعه کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید