جایگاه مشارکت مردمی در حفظ هویت و حیات مناطق توریستی گیلان

یکشنبه, ۱۶ خرداد ۱۳۹۵

۳ پاسخ

 1. امین گفت:

  اینکه پای بشر هر کجا که برسه خربکاری رو به دنبال داره شکی نیست ولی طبیعت با حضور انسانه که دیده میشه و لازمه وجود انسان وجود حداقل های لازم برای استفاده از طبیعته. نمیشه گفت که هر چیز غیر طبیعی رو برداریم چون طبیعت رو خراب میکنه در مقابل اون میشه این جمله رو گفت که اگه حداقل ها نباشن این مناظر هم مثل هزارها منظره دیگه ناشناخته میمونن. روستاییان و بومیان منطقه مختار به انتخاب گزینه خود هستند. به احتمال زیاد در این بخش نیز مباحث اقتصادی مشابه سایر بخشها اولویت دارد.

 2. سجاد گفت:

  ممنون ، تحلیل درستی بود…. هرچند تلخ !
  من هم به عنوان یک گیلانی از نزدیک با این نمونه ها برخورد کردم و چیزی جز افسوس از دیدن برخی اتفاقات و تصمیمات اشتباه که داره تو این حوزه در استانم رخ میده برام باقی نموند …متاسفانه عدم هدایت و رهبری صحیح در این بخش و نداشتن یک برنامه ی راهبردی درست و در عوض بروز تصمیمات مدیریتی ای که بیشتر به برنامه های کوتاه مدت و یا میان مدت دم دستی و قابل پیش بینی توجه میکنه، باعث شده شاهد اتقاقاتی بشیم که ذکر کردید….
  در نهایت بنظرم همونطور که این نوشتار به اون پرداخته ، اقزایش آگاهی مردم و مشارکتشون در این زمینه میتونه راهگشا باشه و در وحله ی اول خود مردم هستن که باید به محیط اطرافشون اهمیت بدن و در تصمیماتی که براشون گرفته میشه دخیل باشن.

 3. بابک گفت:

  امیدوارم هر چه زودتر شاهد ظهور و فعالیت هر چه بیشتر این نهاد های مردمی باشیم.
  نکات بسیار جالب و عمیقی بودن، خیلی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.